15 DEĞİŞİM UZMANI UZMANLIK BELGELERİNE KAVUŞTU - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

8 Mart 2021 - 18:37

15 DEĞİŞİM UZMANI UZMANLIK BELGELERİNE KAVUŞTU

15 DEĞİŞİM UZMANI UZMANLIK BELGELERİNE KAVUŞTU
Son Güncelleme :

25 Eylül 2018 - 12:51

 sayfadalogoil

Yeni Yüzyıl Üniversitesi ve Dünya Değişim Akademisi işbirliği ile kişisel gelişim alanında bir çığır açan Değişim Uzmanlığı eğitim programı İstanbul’da başlatıldı. Dünya Değişim Akademisi kurucuları tarafından 45 yıllık birikimin sonucunda oluşturulan değişim programları, insanın ve toplumun olumlu bir şekilde değişmesine katkıda bulunarak savaşçı bir dünyadan barışçı bir dünyaya geçilmesini amaçlıyor.

Geçtiğimiz haftalarda başlatılan ilk Değişim Uzmanlığı eğitimi 22 Eylül’de tamamlandı ve katılımcılara Değişim Uzmanlığı belgeleri verildi. Konu ile ilgili olarak Dünya Değişim Akademisi kurucuları şu açıklamayı yaptı:

“Değişim programları insanı fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal düzeylerde olumlu bir şekilde etkileyen pratik tekniklerden oluşuyor. Bu teknikler senelerce uygulanan teorik ve pratik tecrübeye dayanıyor, bu süreçte binlerce insan bu tekniklerden yararlandı ve olumlu değişimler yaşadı. Bu uygulamalar sonucunda insan hayatının nasıl pozitif bir şekilde değiştiğini gördüğümüz için, Değişim Uzmanlarını yetiştirmeye karar verdik. Değişim uzmanları ve onların uygulayacağı değişim programları sayesinde dünya bilinçli bir değişime uğrayacak ve gelecek daha parlak ve umut verici olacaktır.”

Değişim Uzmanlarını yetiştirmek için Yeni Yüzyıl Üniversitesi ile ortak bir program başlatıldığı ve bu kapsamda ilk 15 Değişim Uzmanı’nın belgelerini bu sabah aldığı da bildirildi. Değişim Uzmanlığı programlarının periyodik olarak açılacağı ve herkesin bu programlara katılarak Değişim Uzmanı olabileceğini de sözlerine ekleyen yetkililer: “Daha fazla bekleyecek vaktimiz yok, dünyanın yok olmaması için bilinçli olarak pozitif yönde değişmek zorundayız. Bu dünya toplumlardan ve toplumlar da bireylerden oluşuyor, bu nedenle bilinçli değişim her bir insan için zaruridir. Kimse değişimden kaçamaz, ama eğer değişime bilinçli bir yön vererek barışa doğru değişmezsek, dünya savaşına doğru bir değişim gerçekleşecek ve bundan herkes zarar görecek.”

Dünya Değişim Akademisi’nden alınan bilgiye göre 60’a yakın değişim programı mevcut. Her program pratik tekniklerden oluşan uygulamalara dayanıyor. Bunlardan bazıları;

Depresyondan Özgürleşme Sanatı

Öfkeyi Dönüştürme Sanatı

Stres Yönetimi

Aşk Sanatı

Başarı Sanatı

Korkuları Aşma

Zaman Yönetimi

Etkili İletişim Sanatı

Farkındalık Sanatı

Değişim Uzmanlığı eğitim programına katılarak belge alan bazı uzmanlar ise tecrübelerini şöyle anlattılar:

Neval Kütük: Bir süredir Değişim programlarını uyguluyorum ve kendimde gördüğüm olağanüstü değişimleri fark edince bu programları başkaları ile de paylaşmak istedim.

Birgül Yıldırım: Ben de Aşk Sanatı programını uygulamıştım ve inanılmaz değişimi gördüm. Bu benim hayal bile edemeyeceğim bir şeydi, bu yüzden bu uzmanlık eğitimine katıldım ve Değişim Uzmanı oldum.

Mine Sarıbay: Depresyondan Özgürleşme programını almıştım birkaç arkadaşla, çok ilginç değişimler yaşadım. Daha önce hiç fark etmediğim konular yüzeye çıktı ve bu programların gücünü gördüm. O yüzden Değişim Uzmanı olmak istedim, böylece bu müthiş teknikleri herkese aktarabileceğim.

Yetkililer, Değişim Uzmanlığı eğitim programına herkesin başvurabileceğini açıkladı.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al