Adana Baro Seçimine Doğru.. - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

21 Ekim 2021 - 11:14

Adana Barosu eski Başkanı

Mengücek Gazi ÇITIRIK

Adana Baro Seçimine Doğru..

Lebalep kongreler yapılırken, kuralsız ve sınırlamasız cenaze törenlerine gidilirken, yapılacak mı yapılmayacak mı ya da yapılmasına dair karar alındıktan sonra iptal edilen baro seçimimiz, 10-11 Temmuz 2021 günü nihayet yapılıyor.

Adana Baro Seçimine Doğru..
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2021 - 12:52

Öncelikle baro başkanlığı ve diğer organlara aday olan tüm meslektaşlarımı kutluyorum, başarılar diliyorum.

Mesleğini ifa ederken, emek ve zamanını baroya ayırmayı taahhüt eden tüm arkadaşlarımın yolları açık olsun.

Hukuk devletinin, demokrasinin, insan haklarının, yaşanabilir bir çevrenin, doğanın, istismar edilen çocukların, şiddete uğrayan kadınların, toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinin, farklılıkların, iş cinayetlerine kurban gidenlerin, adil yargılanmanın, her aşamasında meslektaşının yanında olan, yurttaşın sesinin, adalete erişimin, hak mücadelesinin yılmaz savaşçıları avukatlar ve barolardır.

Adana Barosu, yazdığım ve yazamadıklarımın mücadelesini veren, ülke gündemine yön veren, gelişime açık, sürdürülebilir uygulamalarıyla ülke tarihindeki yerini almayı başarmıştır ve başarmaya da devam edecektir.

Bugüne kadar verilen bu onurlu ve saygın mücadelenin, kurumsallaşmış ve öncü bir baronun neferlerinden biri olmamın gururunu, onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

Yitirmiş olduğumuz tüm meslektaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyorum.

Fotoğrafta olmayan, 1996-2000 dönemi başkanımız Av. Ziya Yergök, 2008-2012 dönemi başkanımız ve 2012’de bayrağı devraldığım Av. Aziz Erbek, 2012-2016 dönemi baro başkanlığım, 2016’da üç yüzü koşup, bayrağı teslim ettiğimiz ve bizleri yine mutlu sona erdiren 2016-2021 dönemi başkanı Av. Veli Küçük.

Veli Başkan son üç yüzü koşuyor ve bayrağı, Adana Demokrat Avukatlar Grubu baro başkan adayımız Av. Semih Gökayaz’a teslim ediyor.

Semih Gökayaz da son dört yüzü koşarak, bizleri mutlu sona erdirmesini diliyorum.

Son söz seçmenin.

Kesintisiz 13 yıllık uygulama ve duruş ortada.

Yolun açık olsun Av. Semih Gökayaz…

Av. Mengücek Gazi ÇITIRIK

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin twittan  boslukicin facetan  boslukicin  asizeydan  boslukicin
 darulsafakailan  boslukicin  darulsafakailan