ADANA BAROSU’NDA YENİ DİVAN KURULU SEÇİLDİ - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

23 Ocak 2021 - 04:14

ADANA BAROSU’NDA YENİ DİVAN KURULU SEÇİLDİ

Adana Barosu Olağan Baro Meclis Toplantısı Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonunda ve üyelerin yoğun katılımıyla yapıldı. 

ADANA BAROSU’NDA YENİ DİVAN KURULU SEÇİLDİ
Son Güncelleme :

25 Şubat 2019 - 1:38

 sayfadalogoil

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra Baro Meclisi Başkanlık Divanı seçimine geçildi.

Mevcut divana sunulan önerge üzerine Baro Meclis Başkanlığına Av. Mustafa Canberk, Başkan Yardımcılığına Av. Eda Müjgan Atmış, Yazmanlığa Av. Veysel Susar, üyeliklere Av. Burçin Kumsal ve Av. Fatma Tahir Ekinci oybirliği ile seçildiler.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük,  gündem gereği yaptığı açılış ve bilgilendirme  konuşmasında, önceki dönemde görev yapan Meclis Başkanı ve üyelerine teşekkür ederek ve seçilen yeni divan kurulunu kutlayarak, başarılı ve verimli  bir dönem geçireceklerine inandığını ifade etti.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, konuşmasında; Baronun çalışmaları hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi. Baro Meclisi ve ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Avukatlığa ve Hukukla ilgili mesleklere kabul sınavı, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerinin adil, şeffaf ve demokratik kurallara uygun olarak yapılması hususunda avukatların rolünün önemli olacağını vurguladı.

Baromuzun 30. Dönem Olağan Genel Kurul’unda alınan CMK görevlendirilmelerinde genç avukatlara daha fazla görev verilmesine dair karara ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Ülkemizde adaletin hava gibi, su gibi, ekmek gibi gerektiği günlerden geçildiğini belirten Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, Adalet Nöbeti’nin her ay bir şehirde tutulmaya başlandığını Kasım veya Aralık ayında da Adana ve Mersin Barosu ev sahipliğinde bölgemizde yapılacağını belirtti.

Daha sonra söz alan Av. Mehmet Akdemir, Av. Ali Akıncı, Avukat Hakları Merkezi Başkanımız Av. Mustafa Onur Kutlay ve Yönetim Kurulu Üyesi ve CMK Koordinatörü Av. Nevzat Elçi gündemle ilgili görüşlerini sundular.

Dilek ve temenniler, gelecek toplantıyla İlgili önerilerin sunulmasının ardından toplantı sona erdi.

Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreterz Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Av. Miyesser Ersalan Önenli, Av. Furkan Kılıç, Av. Timur Ortatepe, Av.Nevzat Elçi de olağan toplantıda hazır bulundular.

TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

29.Dönemde görev yapan Baro Meclis Başkanı Av. Ülkü Tolunay, Başkan Yardımcısı Av. Mesut Yeşil, Üyeler; Av. Özgür Dikmen, Av. Demet Taşdemir ve Av. Erkan Çetin’e Baromuz adına teşekkür plaketi takdim edildi.

118 ÜYEDEN OLUŞMAKTA

Adana Barosu Baro Meclisi, Baro Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri, Denetleme Kurulu Üyeleri, Türkiye Barolar Birliği Delegeleri, Bölge Temsilcileri, Merkez ve Komisyonların Başkanları, yönetim kurulunca belirlenen 10 stajyer avukat, Komisyon Başkanları, önceki dönem Baro Başkanları, Genel Kurul Divan Heyeti olmak üzere 118 kişiden oluşuyor. Baro Meclisi üç ayda bir olağan toplantı yapıyor.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan