ADANA ENGELLİLER MECLİSİNDEN BAROYA ZİYARET - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

27 Ocak 2021 - 00:26

ADANA ENGELLİLER MECLİSİNDEN BAROYA ZİYARET

Kısa bir süre önce kurulan Adana Engelliler Meclisi Başkanı Hacer Bulut ve engelli dernekleri başkanları Baro Başkanı Av. Veli Küçük’e nezaket ziyaretinde bulundu.

ADANA ENGELLİLER MECLİSİNDEN BAROYA ZİYARET
Son Güncelleme :

21 Ocak 2019 - 13:59

 sayfadalogoil

Bu ziyarette Baro Yönetim Kurulu Üyesi Av. Furkan Kılıç, Engelli Hakları Komisyonu Koordinatörü Av. Timur Ortatepe, Komisyon üyeleri Av. Asile Betül Yayla, Av. Derya Göksuçukur ve Stajyer Av. Bahar Öğrü de yer aldılar.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

YENİ ADLİYE BİNASINDA ENGELLİLER İÇİN DÜZENLEME TALEP EDİLDİ

Adana Engelliler Meclisi Başkanı Hacer Bulut ve dernek başkanları baromuzdan yeni yapılacak Adliye Binasının engelli erişimine dikkat edilerek düzenlenmesi için talepte bulundu.

OKULLARDA ENGELLİ HAKLARI EĞİTİMİ İSTEDİLER

Okullarda engelli çocuklar ve engelli aileler için farkındalık oluşturmak ve hukuki olarak haklarının bilinmesi açısından seminer verilmesini istediler.

Başkan Bulut, yeniden seçilen Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü kutlayarak, yeni dönemde başarılar dilediler.

Ziyarette, Türkiye ve ilimizde son dönemde gelişen güncel olaylara değinilirken, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Adana Barosunda Engelli Hakları Komisyonunun ilk koordinatörünün yönetimde sayman olarak görev aldığı dönemde kendisinin yaptığını ifade eden Baro Başkanı, engellerin önce zihinlerde aşılması gerektiğini, sonrasında toplumsal eğitim ve bilinçlenmenin çok önemli olduğunu anımsattı.

Başkanı Av. Küçük, hukukun ve insan yaşamının olduğu her yerde olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Aynı zamanda Adli yardım hizmetlerinin alanını ve kapsamını geniş tuttukların da sözlerini ekledi.

Baromuzun engellilerin topluma tam ve etkin katılımlarının sağlanması için sorumluluk aldığını, onların hak ve hukuklarını savunmak amaçlı Seyhan Belediyesi, Genç Engelliler Spor Kulübü işbirliği ile 5 Aralık 2017 tarihinde imzalanan protokolle Engelli Hakları Birimini yaşama geçirdiklerini belirtti.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Farklılıklara saygı gösterilmesi ve engellilerin insan çeşitliliğinin ve insanlığın bir parçası olarak kabul edilmesi; Engelli çocukların gelişim kapasitesine ve kendi kimliklerini koruyabilme haklarına saygı duyulması’ gibi temel hakların toplumun tüm bileşenlerince bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle de başta kendimiz olmak üzere herkesi sorumluluk almaya davet ediyor bu düşünce ve çağrımızı tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan