SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

 width=

ADANALI ÖĞRENCİNİN MAKALESİ NATURE DERGİSİ’NDE YAYINLANIYOR

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Genetik Uzmanlığı Yüksek Lisans öğrencisi olan Yasenya Kaşıkçı’nın prostat kanseri üzerine yaptığı bilimsel makale Dünya’nın bilimsel çalışmalarda en fazla dikkate alınan Nature Dergisi’nde yayınlanacak.

ADANALI ÖĞRENCİNİN MAKALESİ NATURE DERGİSİ’NDE YAYINLANIYOR
13 Temmuz 2019 - 14:02

ADANA / Genç yaşında bilim dünyasının en fazla dikkate alınan dergisi Nature’de makalesinin yayınlanma sevincini yaşayan Yasenya Kaşıkçı: “Türkiye’de bilimsel çalışma yapılacak bir ortam olmadığından bilim üzerinde Dünya ülkelerinden çok gerideyiz. Başarılı öğrenciler maalesef yeteri kadar destek görmediği için soluğu avrupada alıyor.

Kök hücre üzerine yaptığım bir çalışmada yüzlerce yetkilinin kapısını çaldım, fakat saatlerce kapılarında beklemenin yanı sıra “biz size döneceğiz” cevabı aldım. Evet döndüler! Döndüler ama hep sırtlarını döndüler.

Biz Avrupa ülkelerinde yada Amerika’da değil, kendi topraklarımızda bilim yaparak insanlığa fayda sağlamak istiyoruz”dedi.

Tıp öğrencisinin önümüzdeki günlerde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ile bir araya gelerek bilimsel çalışmaları hakkında bilgi vereceği kaydedildi.

 losevy 0bulut1
 face0 twitter0 rekban” width=

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.