Akıl ile Dalga Geçenler - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

8 Mayıs 2021 - 08:12
Mengücek Gazi ÇITIRIK

Adana Barosu eski Başkanı

Mengücek Gazi ÇITIRIK

Akıl ile Dalga Geçenler

Acıyı hissedebilmek, acıyı yaşayanların yerine kendini koyabilmek, acıyı azaltabilmek, acıyı paylaşabilmek, acının, üzüntünün karşısında çaresiz kalabilmek hepsi insana özgü duygulardır, acıyı paylaşmak bir insani görevdir.

Akıl ile Dalga Geçenler
Son Güncelleme :

26 Mart 2021 - 13:00

Bunların hepsi doğru.

Dün, BBP eski genel başkanlarından, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıldönümüydü.

Kabristanda ailesi, arkadaşları, partilileri sevenleri, siyasiler bir araya geldiler.

CHP Ankara İl Başkanı da bu anmaya katılanlardan biri. Katılımını da sosyal medya üzerinden paylaşmış.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun siyasi kimliğini, bu kimlik altında yaptıklarını, 12 Eylül öncesinde yaşanan çeşitli katliamlardaki rolünü bazı siyasiler unutmuş olabilirler ancak bizler unutmadık.

Yazıcıoğlu çeşitli davalardan yargılanmış, bir süre cezaevinde kalmış, yargılamalardan beraat etmiş olabilir. Acaba yaptıklarından kendisine bir hata payı çıkarıp, nedamet göstermiş midir?

Ölümüne kadar geçen süre içinde ne yaptıklarından pişmanlık ya da hata payı çıkaran ne davranışına ne de sözüne tanık olmadık. Ölülerle uğraşmamak gerekir. Hepsi davranış ve söylemleriyle tarihteki yerlerini almışlardır. Ancak yaşanılanları, sebep oldukları acıları unutmamak gerekir.

Hiç tanık olduk mu Türkiye Sağındaki siyasetçilerin, 16 Mart 1978 İstanbul Üniversitesi katliamında, 9 Ekim 1978 Bahçelievler Katliamında, Maraş, Çorum, Sivas Katliamlarında, Gezi Direnişinde, Ankara Gar Katliamında, Roboski Katliamında eşini, kardeşini, çocuğunu yitirmiş ailelerin acılarını paylaştıklarını, acılara ortak olup, empati yapabilirdiklerini gördük mü ?

Hayır!!!

CHP Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu’nun sağ seçmenden oy alabilme (!) doğrultusunda yaptığı bu girişimlerin partiye bir katkısının olmayacağı açıktır. Maraş Katliamının yıl dönümünde, MHP eski genel başkanı Türkeş’in eşini ziyaret eden, dün ülkedeki yaşanan katliamlarda ve akan kanda payı olan bir ismin mezar törenine katılan zihniyetin CHP’yi büyütemeyeceği ortadadır. Kimse bizim aklımızla oynamasın…

Mengücek Gazi Çıtırık

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  chpemek
twittan facetan