‘AKP HALKIMIZ İSTEDİĞİ İÇİN GİDECEK’ - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

20 Nisan 2021 - 16:21

‘AKP HALKIMIZ İSTEDİĞİ İÇİN GİDECEK’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, ABD Başkanlık Seçimleri’nde Demokrat Parti’nin adayı Joe Biden’ın 7 ay önce verdiği röportajda, kullandığı “Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle yeneceğiz” sözlerine sert tepki gösterdi.  Biden’ın sözlerinin ulusun iradesine ve ülke demokrasisine yönelik alçak bir saldırı olduğunu dile getiren Çelebi, iktidarın emperyalist güçlerin kirli oyunlarıyla değil, ulusun özgür ve bağımsız iradesiyle gideceğini kaydetti.

‘AKP HALKIMIZ İSTEDİĞİ İÇİN GİDECEK’
Son Güncelleme :

18 Ağustos 2020 - 14:43

ADANA / Çelebi yaptığı açıklamada, Demokrat Parti’nin adayı Joe Biden’ın New York Times gazetesine verdiği röportajdaki Türkiye ile ilgili sözlerini kabul edilemez olduğunun altını çizdi. Çelebi, “Biden’ın sözleri 23 Nisan 1920’te egemenliği eline alan ulusumuzun iradesine, Türkiye demokrasisine yönelik alçak bir saldırıdır. 18 yıldır Türkiye’yi yöneten iktidar gidecek ancak emperyalist güçler istediği için ve onların kirli ayak oyunlarıyla değil; demokrasiye inanan, iktidarın uyguladığı ayrıştırıcı politikaların sonuçlarını en yakıcı biçimde yaşayan, yoksulluğun vurduğu, iktidarın da görmezden geldiği halkımızın özgür iradesiyle gidecek. AKP gidecek ulusumuz kazanacak Türkiye kazanacak ” diye konuştu.

BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK ULUSUMUZUN KARAKTERİDİR

İktidarın tek alternatifinin CHP liderliğindeki Millet İttifakı olduğunun altını çizen Çelebi, Büyük Önder Atatürk’ün “Bağımsızlık benim karakterimdir” sözlerini anımsatarak şöyle devam etti:

“Ulusumuz işgal döneminde manda ve himayeyi reddedip, bağımsızlığı ve özgürlüğü için verdiği mücadeleyle mazlum halklara ilham olmuştur. Bağımsızlık ve özgürlük ulusumuzun değiştirilmesi mümkün olmayan karakteridir.  Savaş meydanlarında emperyalizme karşı verilen bağımsızlık mücadelesiyle kurulan, Cumhuriyeti kurup, devrimleri gerçekleştiren CHP, Türkiye’yi içinde bulunduğu açmazdan çıkaracak, ulusumuzu bütünleştirecek, halkımızı refaha kavuşturacak, ülkemizi çağdaş uygarlık hedefine taşıyacak tek partidir. İktidarın tek alternatif olan CHP, ilk seçimlerde halkımızın takdiriyle iktidar olacaktır. Demokratik temeller üzerine inşa edilen Cumhuriyetimizde iktidarı değiştirecek tek güç halktır” dedi.

EMPERYALİZME GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Biden’ın sözlerinin yayınlandıktan 7 ay sonra gündeme getirildiğine dikkati çeken Çelebi, “Türkiye’yi yönetemeyen ve her geçen gün kan kaybetmeye devam eden iktidarın, 7 ay önce yayınlanan röportajdan oy devşirmeye çalışması oldukça üzücüdür. Halktan kopan, ülkenin geleceği, refahı, halkımızın mutluluğu için değil, yandaşları için çalışan, emperyalist güçlerin kirli emellerinden oy devşirme hesabı yapan, hayata geçirdiği uygulamalarla Türkiye’yi emperyalist güçlerin eline bırakan siyasal iktidar bugün uzatmaları oynuyor. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi CHP,  kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi bugün de emperyalizme karşı mücadelenin öncüsüdür. Önümüzdeki ilk seçimlerde halkımızın takdiriyle iktidara gelecek olan CHP, ‘Bağımsızlık ulusumuzun karakteridir’ anlayışıyla, tam bağımsız ve özgür Türkiye’yi kuruluş döneminde olduğu gibi halkımızla birlikte inşa edecek. Emperyalizme asla geçit vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl kadinadestek
twittan