Amaç; üniversiteleri içeriden çökertmek… - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

5 Mart 2021 - 00:33
Mengücek Gazi ÇITIRIK

Adana Barosu eski Başkanı

Mengücek Gazi ÇITIRIK

Amaç; üniversiteleri içeriden çökertmek…

Kayyum rektör kendisine yardımcı bulamıyor. Kararlı, yürekli şekilde yükselen istifa taleplerini polis gücüyle bastırıyor.

Amaç; üniversiteleri içeriden çökertmek…
Son Güncelleme :

06 Şubat 2021 - 13:16

 sayfadalogoil

Sonuçta; iradesinin ipotek altına alındığını, liyakat, ehliyet, yetkinlik yerine, sadakat ve biatın yeterli olduğunu ortaya koyuyor.

Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararları uyarınca Ankara Bilim Üniversitesi’ne Hukuk Fakültesi, Boğaziçi Üniversitesi’ne ise Hukuk ve İletişim Fakültesi açılmasına karar verilmiş. Ne mutlu (!) ne sevindirici haberler bunlar.

Bulamadığı rektör yardımcılarını, yeni kurulan fakültelerin dekanlarıyla sorunu aşmaya çalışmak yani üniversiteyi içerden çökertmek.

Sorun çözmek, üniversitelerin eğitim seviyesini yükseltmek, akademik ve bilimsel özerkliğin sağlanması yerine siyasetin, üniversiteden elini çekmek istemediğinin en somut örneğidir bu yeni açılan fakülteler.

Anayasa’nın askıda olduğu, uygulanmadığı, anayasa ihlallerinin tavan yaptığı, AİHM ve Anayasa Mahkemesi kararlarını uygulamak yerine, ayak direndiği, bu kararların yok sayıldığı, kuralsızlık ve keyfiyetin her türünün görüldüğü, yangının taraflı ve bağımlı hale getirildiği, kanun devleti bile olunamadığı, hak, hukuk, adalet kavramlarının kalmadığı, hukuk ile kendini bağlı saymayan bir anlayışın hakim olduğu, hukukun, anayasanın bir kişiye uydurulduğu, hukukun bir engel olarak görüldüğü dönemde hukuk fakültesi açan siyasi iktidarı bir kez daha kutluyorum(!) tebrik ediyorum.

Aslında çok samimi hareket ediyorlar, hukuka bakışlarını net bir şekilde ortaya koyuyorlar.

Elbette bir kutlamamız da TBB’nin sayın Başkanı Feyzioğlu’na. Bu gelişmeleri çok güzel, sessiz bir şekilde izlediği için…

Av. Mengücek Gazi Çıtırık

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al