Anlayış Yolculuğu… - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

8 Mayıs 2021 - 07:34
Şirvan YÜCEL

Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir. Sanat ve sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir ,Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir.

Şirvan YÜCEL

Anlayış Yolculuğu…

Anlayış yolculuğu nedir? Bu çok derin ve önemli konuyu Dünya Değişim Akademisi’ndeki Değişim Uzmanına sorduk, çok önemli bilgiler edindik bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Anlayış Yolculuğu…
Son Güncelleme :

19 Mart 2021 - 8:54

‘’En yüksek anlayışın zamana ihtiyacı yoktur. Yalnızca anlayışsızlığın zamana ihtiyacı vardır çünkü anlayışsızlık yüzünden kişi anlamakta zorlanır ve zamanın esiri olur. Zaman yüksek anlayışı sevmez çünkü ona ihtiyaç kalmaz.

Bütün aramaların, arayışların, araştırmaların ve başaracakların sonucu insanın içindeki özdür. Erişilmesi gereken özdür. Beden asla mükemmel olamaz ama kalp zaten mükemmeldir.

O yüzden, en yüksek anlayışa sahip olan insan mükemmellik aramaz çünkü kalp zaten mükemmeldir.

Meğer arayan arananın ta kendisiymiş, yolcu yolun sonuymuş, gezgin gezinin hedefiymiş, düşünen düşünmenin taçlanmasıymış konuşan konuşmanın sonucuymuş, gözlemleyen gözlemin gayesiymiş ve anlayan anlayışın özüymüş.

Bireyin kendisinin mükemmel öz (kalp) olduğunu anlaması olağanüstü bir başarıdır. O zaman insan gelişim yolunda her şeyin mümkün olduğunu anlar. Geçmişin ve geleceğin esaretinden kurtulur ve hayallerden özgürleşir.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  chpemek
twittan facetan