Aşk ve kendin olmak... - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

16 Nisan 2021 - 20:34
Neval KÜTÜK

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversite'sinde Eğitim Bilimleri üzerine yüksek lisans yaptı. Bir süre Sosyoloji ve Felsefe Grubu öğretmenliğinin ardından sağlık sorunları nedeniyle meslekten uzaklaştı, sağlığına yeniden kavuştuğu Yoga’ya yöneldi. Halen Yoga Academy'de Yoga Antrenörlüğü yapıyor.

Neval KÜTÜK

Aşk ve kendin olmak…

Aşk, herkesin var olma sebebidir ve herkes aşık olmak ister. Aşkı yaşamayan, yaşamı da dolu dolu yaşayamaz. 

Aşk ve kendin olmak…
Son Güncelleme :

25 Şubat 2021 - 10:54

Gerçek aşk, cesurların işidir ve aşk cesaret ister. Çünkü gerçek aşk teslimiyet içerir. Aşık olduğunuz kişiye kendinizi teslim etmezseniz o zaman bu ilişki yıpranmaya mahkumdur.

Aşk zenginleştirir, aşık olan kişi kendini yaşamın tüm güzelliklerine açar. Yaşam ona tüm güzellikleri yağdırmaya başlar. O zaman bereket yağmurları yağmaya başlar. Aşk insanı tazeler .

Eğer aşkın içinde kıskançlık, sahiplenme, hırs varsa işte o zaman o aşk, bencillik ile kirlenmiştir. Bitmeye mahkumdur. Gerçek aşk ise hiç bir zaman bitmez.

Dünya Değişim Akademi’sinde bilimsel tekniklerle uygulanan “Aşk Sanatı Değişim Programı”sayesinde gerçek aşkı ve nasıl yaşayacağınızı  keşfedeceksiniz.

Gerçek aşkı yaşayınca kendinizi bulacaksınız. Kendinizi sevecek, affedecek sonra ise herkesi kalbinizi açacaksınız.

“Aşk Sanatı Değişim Programı”nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor.  Her çalışmada “aşk” ile ilgili derin,  kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Beklentisizce sevmeye ve vermeye başlayınca aşk sizi mutlulukların zirvesine taşıyacak. Özgürce kararlar verebileceksiniz. Olgun insan olmanın yolu da aşık olmaktan geçer.

“Aşk Sanatı Değişim Programı” ile kendinizi olduğu gibi kabulleneceksiniz. Doğal ve kendiniz olacaksınız. Aşk sayesinde farkındalığınız gelişecek ve eylemleriniz daha bilinçli olacak.

Sizin içinizde aşk dolu bir varlık var. O yüzden aşkı dışarda aramayın. Aşk içinizde. Önce içinizdeki aşkı keşfedin ve herkesi, herşeyi aşkla kucaklayın.

 

Neval Kütük

Değişim Uzmanı

Dünya Değişim Akademisi

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Sema İslim Şubat 25, 2021 / 8:19 pm Cevapla

Harika bir değişim programı daha

Ercüment Şirin Şubat 25, 2021 / 10:55 pm Cevapla

Herkesin okuması gereken bir yazı…

whatsappl kadinadestek
twittan