ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE TEMEL DEĞERİMİZDİR - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

26 Şubat 2021 - 06:29

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE TEMEL DEĞERİMİZDİR

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şubesi’nin yeni hizmet binasının açılışına ve yeni dönem üye değerlendirme toplantısına katılan CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, “Atatürkçü düşünce Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değeridir” dedi. 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE TEMEL DEĞERİMİZDİR
Son Güncelleme :

07 Ekim 2018 - 11:25

 sayfadalogoil

ADANA /Atatürkçü Düşünce Derneği binasında gerçekleşen açılış ve yeni dönem üye değerlendirme toplantısına katılım yoğundu. Açılış ve toplantıya, İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay,  CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer ve Müzeyyen Şevkin, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP ilçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Sendika başkan veya yöneticileri, Meclis üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri, Atatürkçüler ve yurttaşlar katıldı.

“BAHRİYE ÜÇOK’U KATLEDENLERİ KINIYORUZ”

Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker, ADD kurucularından Doç. Dr. Bahriye Üçok’u ölümünün 28. yılında saygı ve özlemle andıklarını ifade etti.   Bahriye Üçok’un katledildiği günlerde laiklik raporu hazırlamakta olduğunu, ayrıca sık sık laiklik, kadın hakları ve irtica tehlikesi üzerinde durduğunu hatırlatan Eker,  “Cinayeti işleyenleri, azmettirenleri ve bu cinayeti uzun zamandır aydınlatmayanları da şiddetle kınıyoruz” dedi. Atatürk’ün “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar” sözünü hatırlatan Eker yeni dönemde de hiç durmadan çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi. 

AKİF HAMZAÇEBİ “ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE CUMHURİYETİN TEMEL DEĞERİDİR”

Daha sonra konuşan İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi ise Atatürkçü düşüncenin Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değeri olduğunu kaydetti. Atatürkçü düşüncenin modern Türkiye olduğunu vurgulayan Akif Hamzaçebi şöyle konuştu;

“Atatürkçü Düşünce, dağılan bir imparatorluğun ardından Anadolu topraklarında bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir Türkiye Cumhuriyetini kurmak demektir. Atatürkçü Düşünce demek, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzyıllar ötesine uzanan vizyonu demektir. Atatürkçü düşünce, demokrasidir, özgürlüktür.  Bugün en çok istediğimiz bu kavramlardır. Bu kapsamda verdiğiniz mücadeleden dolayı sizi kutluyorum. Bu mücadele hepimizin mücadelesidir”

Konuşmaların ardından üye değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan