Avukatlara yönelik Sertifikalı CMK Eğitimleri tamamlandı -Tanık Gazetesi

17 Mayıs 2021 - 00:29

Avukatlara yönelik Sertifikalı CMK Eğitimleri tamamlandı

Adana Barosu tarafından düzenlenen sertifikalı CMK eğitimleri iki sınıf halinde sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uygun olarak yapıldı. 70 avukatın katıldığı seminer 3 gün boyunca Baro Tesislerinde gerçekleştirildi.

Avukatlara yönelik Sertifikalı CMK Eğitimleri tamamlandı
Son Güncelleme :

26 Ekim 2020 - 14:21

Seminere katılan avukatlara, Zorunlu Müdafilik ve Avukata Erişim Hakkı, Müdafi ve Vekil Hakları Soruşturma Özellikleri ve Yöntemleri Yakalama, Gözaltı ve ifade Alımı, Sorgu Hakimliği, Tutukluluk ve Adli Kontrol, Adli Muayene , Hukuka Aykırı Deliller Arama, El Koyma, Tanık, Teşhis ve yüzleştirme, Kovuşturma, Hüküm ve Kanun Yolları, CMK Kapsamında Uzlaşma, Mahsup ve Cezaevi Uygulamaları, CMK İç Yönergesi Baronet, Puanlama, Listeleme ve CMK Görevinin Sona Ereceği Haller, CMK’da Seri Muhakeme Usulu anlatıldı.

 AVUKATLARA SUNUM YAPILDI

Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Yönetim Kurulu Üyesi, CMK Koordinatörü Av. Nevzat Elçi ve Komisyon Başkanı Av. Kübra Mimaroğlu’nun da katıldığı programda ; Av. Sebahattin Demir, Av. Ümit Büyükdağ, Av. Neval Yurtdaş Av. Erkan Çetin, Dr. Kenan Kaya, Gülçin B. Demir, Av. Kübra Mimaroğlu, Av. Filiz Feyhan Aksoy ve Av. Nevzat Elçi tarafından sunum yapıldı.

 TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE YAPIYORUZ

Av. Veli Küçük,  konuşmasında “Koronavirüs (Covid-19) salgınından kaynaklı zorlayıcı sebep ve benzeri nedenlerle yüz yüze yapılması gereken eğitimlere uzun bir ara vermiştik. Genele açık ve sayısal çokluğun olduğu eğitimleri yine telekonferans yöntemiyle yapmaktayız. CMK’da görev alan meslektaşlarımız İçin uzun süreli ve üç gün süren bu eğitimi tedbirlere riayet ederek tesislerimizde yapıyoruz. Geçen dönemde CMK eğitim ekibimizin eğitimleri sonucunda genç meslektaşlarımız karakollarda polislerle, adliyelerde hakimler ve savcılarla müvekkillerinin haklarını savunma açısından daha etkili ve bilinçli olduğunu memnuniyetle görmekteyiz. Bu eğitimlerin sizlerden böyle olumlu geri dönüşleri olduğu için çok mutluyuz.

CMK DOSYASI VEKALETİ

Demek ki doğru yoldayız ve meslektaşlarımızın CMK dosyası vekaletli dosya ayrımı yapmaksızın yurttaşlarımıza katkı sunmaları en büyük amacımız. Angarya yasağını ihlal eden çok düşük CMK ücretlerinin de emeğin karşılığını alabileceğimiz seviyelere en azından şimdilik avukatlık asgari ücret seviyesine gelmesi bu amacı ve beklentiyi hızlandıracaktır. Aynı şekilde sizlerin de bu mücadeleye hep birlikte ortak olmanızı rica ediyor, hepinize başarılar diliyorum. Özveriyle bu güzel çalışmalarımızı gerçekleştiren değerli eğitim ekinimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan