Bağımlılıklardan özgürleşme… - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

14 Mayıs 2021 - 01:21
Neval KÜTÜK

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversite'sinde Eğitim Bilimleri üzerine yüksek lisans yaptı. Bir süre Sosyoloji ve Felsefe Grubu öğretmenliğinin ardından sağlık sorunları nedeniyle meslekten uzaklaştı, sağlığına yeniden kavuştuğu Yoga’ya yöneldi. Halen Yoga Academy'de Yoga Antrenörlüğü yapıyor.

Neval KÜTÜK

Bağımlılıklardan özgürleşme…

Bağımlılık, bir nesneye, maddeye veya insana duyulan son derece güçlü bir istektir. Bağımlılık psikolojik bir durumdur. Bir kere bağımlılıktan kurtulmuş insan son derece dikkatli olmalıdır. Alışkanlıkları gözden geçirmek ve onların tekrar aktif olmamasını önlemek gerekir. Bunun için de özdisiplin çok gereklidir.

Bağımlılıklardan özgürleşme…
Son Güncelleme :

04 Mayıs 2021 - 12:02

Eğer herhangi bir şeye bağımlılığınız varsa her zaman tetikte ve farkında olmalısınız. Dengeli olmalısınız. Dünya Değişim Akademisi’nde bilimsel tekniklerle sunulan ‘’Bağımlılıklardan Özgürleşme Sanatı’’ ile bağımlılıklarınızın farkına varacak ve onlardan özgürleşeceksiniz.

Değişim Sanatı ile düşünce yapınız değişecek ve yeniden düzenlenecek. Zihin eğitilecek ve bağımlılığa neden olan zihinsel kalıplar kırılacaktır. Dürüstçe eylemlerinizi gözden geçirin ve bağımlılık, alışkanlık haline gelenleri not edin. Göreceksiniz ki belki de hiç farketmediğiniz bağımlılıklarınız var. İşte Değişim yolunda olmak, sizi bu bağımlılıklardan kurtaracak. Bunun için Değişim Teknikleri zaruridir.

‘’Bağımlılıklardan Özgürleşme Sanatı Değişim Programı”nın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika sürüyor.  Her çalışmada sizi bağımlılıklardan özgürleştirecek derin, kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Herkes kendi bağımlılıklarını kendisi yaratır. Fakat bağımlılıklar, birden değil, yavaş yavaş bırakılmalıdır. Aksi halde kişi, o şeye yeniden bağımlı olabilir. Bağımlılıktan kurtulmak için ekstra çaba göstermeyin. Sadece farkında olun. O bağımlılığın sizi ne kadar olumsuz etkilediğinin farkında olun.

Unutmayın, siz değişirseniz bağımlılık da gider. Bunun için ‘’Bağımlılıktan Özgürleşme Sanatı’’ Değişim Programı tam da size göre.

Mutlu Değişimler…

Neval KÜTÜK

Değişim Uzmanı

Dünya Değişim Akademisi

www.dunyadegisimakademisi.com

nevalkutuk77@gmail.com

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Ercüment Mayıs 4, 2021 / 1:52 pm Cevapla

Bağımlılık konusu harika bir anlatımla sunulmuş.. Teşekkürler

whatsappl  ramazanzeydan  ramazangamze  ramazanvahap  ramazanlutfu  ramazanorhan  ramazanburhan  ramazanilhami  ramazankadin  ramazanremzi  chpemek
twittan facetan