SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

BALCALI’DA HASTA ÇOCUKLAR İÇİN YILBAŞI EĞLENCESİ

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar için yılbaşı eğlencesi düzenlendi.

BALCALI’DA HASTA ÇOCUKLAR İÇİN YILBAŞI EĞLENCESİ
01 Ocak 2020 - 14:38

ADANA / Her yeni yıl öncesi geleneksel hale gelen, Balcalı Hastanesi Gönüllüler Derneği tarafından düzenlenen, çeşitli okul, kurum ve kuruluşlarca katkıda bulunduğu etkinlikte çocuklar canlı müzik ve palyaço eşliğinde doyasıya eğlendi.
Hipokrat toplantı salonunda gerçekleştirilen yeni yıl eğlencesi öncesi çocuk servislerinde yatarak tedavi gören minikler ziyaret edildi ve çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra Hipokrat toplantı salonundaki etkinliğe geçildi, buraya doktorları, hemşireleri ve aileleri ile birlikte gelen miniklerin yüzleri tebessümle doldu. Minik bedenler kendileriyle yeni yıla merhaba diyen ağabeyleri, ablalarıyla birlikte palyaçolar eşliğinde eğlendi.

Hastane Gönüllüleri Derneği Başkanı Güngör Uysal uzun yıllardır hastanede çocuklar için eğlence programı organize ettiklerini anlatarak, “Çocukları 1 saat bile olsa hastane atmosferinden uzaklaştırmaya çalışıyoruz. Amacımız çocukları mutlu etmek. Buraya gelemeyen çocuklarımızı ise odalarında ziyaret ederek hediyelerini verdik” dedi. Uysal bu seneki yılbaşı eğlencesine aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olarak baktıklarını ve proje kapsamında etkinliye katkı koyan başta Çocuk Kanser Derneği olmak üzere katkı koyan çeşitli okul, kurum, kuruluş ve hayırseverlere teşekkür etti.

Etkinliğe katılan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tamer Cevat İnal ise yeni bir yıla merhaba derken minik bedenlerin bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını dilediklerini ifade etti. Bu tür organizasyonların özellikle hastane ortamında tedavi gören çocuklar için ayrı bir moral ve motivasyon kaynağı olduğunu belirten İnal, bu amaçla düzenlenen etkinliğe destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından aralarında Suriye’de ki savaş ortamından kaçarak Balcalı’da tedavi görmeye gelen hastalarında bulunduğu çocuklar müzik eşliğinde doktor ve hemşirelerinin gözetiminde şarkılar söyledi, oyunlar oynadı. 

 losevy 0bulut1
face1 twit1 rekban” width=

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.