BELEDİYE PERSONELİNE YANGIN SÖNDÜRME VE İLKYARDIM EĞİTİMİ - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

7 Mart 2021 - 23:22

BELEDİYE PERSONELİNE YANGIN SÖNDÜRME VE İLKYARDIM EĞİTİMİ

Akdeniz Belediyesi’nde, hizmet içi eğitim programları kapsamında belediye personeline, olası yaralanmalarda ilkyardımın nasıl yapılması gerektiği ile yangın söndürme konularında teorik ve pratik eğitim verildi.

BELEDİYE PERSONELİNE YANGIN SÖNDÜRME VE İLKYARDIM EĞİTİMİ
Son Güncelleme :

11 Ekim 2018 - 15:11

 sayfadalogoil

MERSİN /Akdeniz Belediyesi, kurumun farklı birimlerinde görev alan personelin ilkyardım ve yangına müdahale konularında sorumluluk ve kabiliyetini daha etkin ve verimli hale getirmek amacıyla eğitim programlarına devam ediyor.

Bu kapsamda Akdeniz Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı, müdürlüklerde görevli yangınlara müdahale ekibine yönelik hizmet içi eğitimi düzenledi. Belediye konferans salonunda düzenlenen çeşitli görsellerle aktarılan programda, personele; gerek olası kazalarda kazazedelere ilkyardımın nasıl yapılacağı ile birlikte yangınların çıkış nedenleri, yangından korunma ve söndürme eğitimleri verildi. Akdeniz Belediyesi Sivil Savunma Uzmanı Gamze Ertürk Sağın, yangın esnasında kurum personelinin yapması gerekenlerle ilgili bilgiler aktarırken, Belediye Hekimi Dr. Ruşen Behrem de yara ve yanıklara ne şekilde ilkyardımda bulunulması gerektiğini anlattı.

PERSONELE, KONTROLLÜ YANGIN SÖNDÜRME TATBİKATI YAPTIRILDI

Konferans salonunda verilen eğitiminin son bölümünde ise, Yenimahalle’de bulunan belediyenin makine ikmal sahası içinde, uzman eğitmenlerce belediye personeline yangın söndürme tatbikatı yaptırıldı. Personelin, yangınlara müdahaleye karşı deneyim kazanmasının amaçlandığı tatbikatta; yangın türleri, yangın söndürme cihazlarının özellikleri ve nasıl kullanılması gerektiği, yangın esnasında ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı. Uzmanlar, yangına müdahale sırasında karşılaşılabilecek olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirleri de personele aktardı.

 “ALINACAK ÇOK KÜÇÜK TEDBİRLER YAŞAMSAL ÖNEM TAŞIYABİLİR”

Personele yönelik eğitim programı hakkında bir açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, ilkyardım ve yangına müdahale konularında verilecek teorik ve pratik eğitimlerin çok önemli olduğunun altını çizdi. Eğitimi veren Sivil Savunma Uzmanları ve programa katılan personele teşekkür eden Başkan Pamuk, “Tedbirsizlik veya bilgi eksikliği, ne yazık ki kimi zaman ciddi yaralanmalara hatta ölümlere yol açan kazalara neden olabilmektedir.

Bu nedenle, kazalarda ilkyardımın nasıl uygulanması gerektiği ve yangınlara müdahale konularında, sivil savunma uzmanlarınca, personelimizin teorik ve de pratik bilgi ve eğitim düzeyini yükseltmek, üzerinde önemle durduğumuz bir konudur. Zira bu bilgiler, gündelik hayatın her anında ihtiyaç duyabileceğimiz çok önemli bilgilerdir. Alınması gereken bazı küçük tedbirler veya bu konularda doğru ve yeterli bilgi sahibi olmak, müdahaleyi doğru ve zamanında yapmak; can kayıplarının, yaralanmaların ve olası felaketlerin önüne geçebilir” diye konuştu.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al