BİR BAKALIM KİMLERE KALDIK - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

3 Ağustos 2021 - 10:50

Siyasi İletişim Uzmanı Çukurova Üniversitesi işletme ( Ekonomi ), Ankara Üniversitesi ( Siyasi iletişim uzmanlığı ) mezunu. Siyasi danışman olarak çalışıyor

Bünyamin KIRAÇ

BİR BAKALIM KİMLERE KALDIK

BİR BAKALIM KİMLERE KALDIK
Son Güncelleme :

14 Nisan 2018 - 12:40

 olimpiyat

O kadar sorun var / bu sorunlara cevap verecek insan yapısı yok / yada yoklar, bir bakalım kimlere kaldık

1- Sürekli kişisel geçmişiyle ilgili hikayeler anlatanlar =.Bu tipler bizlere sadece yaşadıkları geçmişi anlatarak hayatlarını sona erdirirler ne biz bu günün koşullarında onları anlaya biliriz nede onların bize anlattıklarını uygulama alanı yarata biliriz.

2- Kendisini din alimi zannedenler = Bu tipler kendilerini din bilgini gibi görür dini 1400 yıl öncesi gibi anlatır bol bol yalan söyler insanların fakirliklerinden faydalanır işe yaramaz ekonomik ve sosyal çevre yaratır.

3- Sürekli dedikodu yapanlar = Bu tipler sürekli dolaşır / onun lafını diğerine / diğerinin lafının bir başkasına taşır durur işleri sadece insanların mutsuz halinde mutluluk duymaktır.

4 – Sürekli insanlar üzerinde baskıcı güç kurmak isteyenler = Bu tipler genelde ellerindeki ekonomik imkanlarla kendine özgü hareketler yaparlar yada toplumun sevmediği tehlikeli tip olarak rol keserek insanları kendi himayelerine alırlar.

5- Hayatınızla ilgili ileri doğru bir adım attığınızda dur diyenler.= Bu tipler sizlerin büyümesini istemezler bir şeyler yapmaya kalktığınız anda çok acele ediyorsun. bak ben bile yapmıyorum. Filan diye bir şeyler söyler sizi yapacağınız işten soğukturlar. .

6- Özel hayatınıza bulaşanlar = Bu tipler sürekli sizi takip eder özel hayatınızda sizin alacağınız kararlara müdahale etmek için elinde ne gelirse yapar bu gibi insanlar genelde Aile içerisinde daha çok olur bunların asıl amaçları sizi kaybetmemektir yada kendisini akıllı görenlerdir.

7- Sürekli negatifler = Bu tipler asık surat, yalandan bir bezginlik, hayata tutunamıyorum tripleri… Etraflarına negatif yayıp enerjilerini emerek, kendilerini besler bunlar. Bir bak, inanılmaz iyi hayatları vardır. Paraları vardır ama seni mutsuz edecek çok kötü yüzleri de vardır.

8- En iyi fikir benim diyenler = Bu tipler Hiçbir fikri kabul edemez, en iyisini düşünen odur. En akıllı odur. İtiraz kabul etmez. Anlatılanı dinlemez bana göre mal gibi yaşamını devam ettirir.

9- Monolog severler = Bu tiplerle sohbet etmek imkansızdır. Sohbet edermiş gibi görünür, arada konuşmaya çalıştığınız anda sözünüzü kesip konuşmaya devam ederler. Sizin ne söylediğinizin onlar için bir değeri yoktur. Sayıklar gibi bir şey anlatırlar. Cevap beklemezler. Sadece onları dinlemenizi beklerler.

10- Paragözler.= Bu tiplerde hiç bir zaman para olmaz üçün beşin hesabını yaparlar. ortak hesap ödemeye kalktığınızda bütün hesabı size yüklemeye kalkarlar.sizi sömürmek için sizinle arkadaşlık ettiklerini net anlarsınız. paraları olsa da hiç yoktur bunların. Sürekli paraları olmadığından yakınırlar.

11- İşi düşünce arayanlar = Bu tipler sadece ve sadece çıkarları varsa sizi arar, sorarlar. İşleri bittiğinde de defolur giderler. İliklerinize kadar size kendinizi kullanılmış hissettirmekten de çekinmezler. siz arayın, asla size yardım etmezler.

12- Halk adamı görünen ırkçılar = Bu tipler halkçı gibi görünür hatta konuşan birazda solcu gibiler ama alt tarafı bağlar gazeli dinsel olarak ayrımcı ve gericilerdir ne sola uygun nede insanlığa uygunlukları vardır sadece dolaşırlar kendilerini öyle gösterirler hayatında ne gazete nede kitap okumuşlardır.

13- Size yalan söyleyenler = Bu tipler yalanı gerçek gibi anlatır sonunda o yalana kendisi de inanandır yalanın biri de birdir, bini de. ayrıca yalanın büyüğü küçüğü olmaz. bunlar bir konuşmaya başladı mı arkası gelmez.
14- Siyasi simsarlar = Bu tipler sürekli siyasetin içerisinde bulunur olup bitenleri sessiz bir şekilde dinler kişisel çıkarlarının harekete geçme zamanı geldiğinde uygulamaya başlar bunlar için her yere veya her döneme uygun yalan dolan çoktur partilerin en başındaki ile arkadaş olduğu gibi en altındakilerle de arkadaş olur çeşitli argümanları vardır bunları sesli veya görsel olarak sergiler hiç bir zaman yaptıklarında utanmazlar kendi isteklerini alabilirler ama siyaseti bir enkaz olarak halka teslim ederler.

15- Her yere ben uygunum diyenler = Bu tiplerin sadece ekonomik olarak durumları iyidir kendilerine etiket kazandırmak için her yere aday olurlar bunların amaçları kişisel çıkar kimsenin bir yerlere gelmesini istemezler yaşları veya defalarca yaptıkları hareketler onları çok ilgilendirmez fikir düşünce fukarası ama akıllı olduklarını zannederler yanlarına mutlaka üç beş alkışçı toplarlar.

16 – Resim çekerek reklam yapanlar = Bu tipler sadece önemli insanlar veya sanatçı gibi insanların yanlarında dururlar resim çektirirler bunlar hayatında bir kitap okumamıştır ama o kitabın yazarıyla resmi vardır yada bir müzik dinlememiştir o şarkıcıyla resmi vardır yada hiç o adamı tanımıyordur ama resmi vardır bence bunlar aklı sadece değişik olanlar.

Sevgili dostlar daha çok yazabilirdim yada şu anda sizin aklınıza gelenleri de sorabilirdim ama durum dahada kötü olur bende üzülürüm. Bu insan tipleri ile yaşamak veya yaşamamak bizim elimizde nasıl derseniz ? Bu bir sorgulama işidir insan olarak yaşadığımız ülkeyi, yaşadığımız ili, yaşadığımız toplumu tanıma mecburiyetimiz var bunları tanımanın yolu kültürümüz ve bilgi zenginliğimizle oluşur eğer biz kitap okusak, sanatı bilirsek, insan olarak haklarımızın ne olduğunu kavrarsak ayrıca mantıklı sorgulamayı bilirsek bu insanlar ya tekrar kendisini gözden geçirecektir yada sizden uzak duracaktır.

Son söz : Toprak asla tohumu inkar etmez; ancak tohum sağlam, toprak da toprak olmalıdır. Çorak toprakta çiçek yetiştirmek çok zordur;

Saygılarımla

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan