SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

 width=

BİR ZEHİRLENME, BİR DE SİNERJİ HİKAYESİ…

BİR ZEHİRLENME, BİR DE SİNERJİ HİKAYESİ…
Utku SAĞILIR
Utku SAĞILIR( utkusagilir01@gmail.com )
Gazeteci Utku Sağılır Öğrendikçe bilgisizliğinin farkına varmaktan keyif alan bir garip...
26 Mayıs 2019 - 13:10

İnsan bedeni bir şekilde zehirlendiğinde,  doz öldürücü miktarda değilse ve zehrin vücuttan atılmasını engelleyecek denli çok zaman geçmemişse, elbette bir de kimyasal temizlenebilir içerikteyse önce mide yıkanır, ardından, uygun ilaç tedavisine geçilir ve kan temizlendiğinde sorun ortadan kalkar. Baş ağrısı, bedenin zayıf düşmesi gibi yan etkiler de ortadan kalktığında, ki bu bir iki günü geçmez, normal hayata dönülebilir.

Ancak insan benliği zehirlendiğinde, bundan kurtulmak öyle kolay olmaz. Ruhu bu zehirden temizlemek için yıllar gerekebilir. Üstelik bir çok örnekte, uzun yılların dahi bu zehirden arınmaya yetmediği görülmüştür. Benliğin, ruhun zehirlenmesi öyle kolay kolay gerçekleşmez. Sanırım en çok da bu yüzden bir anda kurtulmak mümkün olmaz bu tür zehirlenmelerden. İnsan ruhu, namı diğer benliği, çeşitli şekillerde zehirlenebilir. İki türü çok sık görülür. İnsanın kendi benliğini zehirlemesi ile insan ruhunun başkalarınca zehirlenmesi en sık görülen iki zehirlenme türüdür.

Bazı insanlar kendi kalplerine olumsuzluk içeren tohumlar eker. Bu tohumlar zamanla yeşerir. Filizler, vantuzları çok güçlü zehirli sarmaşıklara dönüştüğünde iş işten geçmiştir. Zehirli sarmaşıklar kalbin tamamını sarar ve benliği ele geçirir. Bu tür zehirli sarmaşıklara benliğini işgal ettiren insanlar artık eskisi gibi değildir. Başkalarına stres yaşatırlar ancak en çok kendileri tedirgin olurlar. Mutlu olmaları çok  zordur ve intiharın eşiğine ulaşmalarıyla, kahkahalar patlatmaları arasındaki zaman dakikalara inebilir.

Bu tür insanlardan olabildiğince uzak durmak gerekir, çünkü artık kendileri için bile yapabilecek çok fazla şeyi kalmamış kişiliklerden sadece sorun açığa çıkar. Ruhu başkalarınca zehirlenmiş insanlara oranla, kendi benliğini zehirleyen insanlar, bu hastalıktan kısa sürede kurtulamazlar. Karar vermeil, yıllarca sevgi ve şekatle sarmalanmış kür uygulamalı ve çevrelerinden de yardım almaları gerekir. Kızmaktan çok üzülüyor insan, bu tür kurbanlar için. Evet, uygun sözcüğü buldum sanırım. Kendi benliklerinin, hırslarının, kalplerindeki kötülüklerin kurbanı olan bu tür kişilikler için üzülüyoruz ve uzak duruyoruz. Allah yardımcıları olsun, demekten başka bir şey gelmiyor elden…

ZEYDAN KARALAR’LA BAŞLAYAN, DEMİRSPORLA DEVAM EDER SİNERJİ…

Adana Demirspor’un Gençlerbirliğini deplasmanda mağlup ederek Play Off’a kalması ve Süper Lig’e çıkma şansını yeniden, güçlü şekilde yakalaması, kent futboluna dair ümitleri tazeledi.

Adana’da Zeydan Karalar’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla, kentin geleceğine dair yüreklerimizde yeşeren ümit, bir futbol kulübümüzün Süper Lig’e yükselmesiyle taçlanırsa, mutluluk kaynaklarımızın çoğalmasına tanıklık etmiş olacağız. Elbette spor futboldan ibaret değil ve çocuklarımızın küçük yaştan itibaren temel sporlarla buluşturulması, bilimsel spor eğitimi alması arzumuz ve hedefimiz. Ancak devletimizin şimdilik böyle bir gücü yok. Spor kulüplerimizin güçlenmesi, farklı spor branşlarında faaliyet göstermeye başlaması tek umudumuz. Adana Demirspor’un Süper Lig’e çıkıp gelir kaynaklarını artırması, güçlü bir futbol takımı oluşturmasının yanında, temel spor dallarında altyapı faaliyetlerine başlaması en büyük arzum.

Zeydan Karalar’ın Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının sinerji yaratmasını bekliyordum fakat Demirspor’un Süper Lig şansını sürdürmesi harika oldu. Adana için güzelliklerin, başka güzellikleri getireceğine inanıyorum. Sporda, sanatta, sanayide, tarımda güzelliklerin, gelişimin art arda geleceğini biliyorum. Adana için dürüstçe, bütün kalbimizle çalışmaya, sinerji oluşması için pozitif düşünmeye devam…

 

 losevy geziblog 0bulut1
 face0 twitter0 rekban” width=
Mustafa ÖzgürYAZARLAR
UZAKLARIN BAYRAMI…
Mustafa ÖzgürYAZARLAR
KENDİ YALANINI GERÇEK ZANNETMEK!
Mustafa ÖzgürPOLİTİKAYAZARLAR
 CHP SEYHAN ADAYI KİM OLACAK?
Mustafa ÖzgürPOLİTİKAYAZARLAR
CHP ADANA’DA ‘BARUT’ KOKUSU YAYILIYOR…

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.