CHP’li Çelebi: Arka bahçemiz yok! yol arkadaşlarımız var - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

14 Mayıs 2021 - 01:30

CHP’li Çelebi: Arka bahçemiz yok! yol arkadaşlarımız var

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Cumhur İttifakı tarafından CHP’li belediyelerin STK ile yaptığı birlikte çalışmaları eleştirilmesine yanıt verdi.

CHP’li Çelebi: Arka bahçemiz yok! yol arkadaşlarımız var
Son Güncelleme :

14 Nisan 2021 - 9:09

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Cumhur ittifakının, kaybetmeyi hazmedemediğini belediyelerde ve özellikle büyükşehirlerde, halkın güçlü desteği ile seçilen başkanların önünde engel olmak gibi bir misyon üstlendiğini üzülerek gördüklerini vurguladığı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:.

“Geçtiğimiz günlerde Adana Büyükşehir Belediyesinde ‘’Deprem Daire Başkanlığı Kurulması’’ önerisi cumhur ittifakı meclis üyelerinin oyları ile reddedilmişti. TMMOB İl Koordinasyon kurulunun da tepki gösterdiği kararın ardından AKP ve MHP il başkanları ortak bir açıklama yaparak, bazı kurumların CHP’nin arka bahçesi olarak konuşturulduğunu ifade ettiler. STK’ları, meslek odalarını, dernekleri bir siyasi partinin arka bahçesi olarak tanımlamak; bu kurumların yöneticilerinin talimatla konuşturulduğunu söylemek, hem bu kurumlara, hem yöneticilerine hem de demokrasi kültürümüze karşı yapılmış bir saygısızlıktır. Siyasetteki kutuplaşmanın, toplumdaki ayrıştırma çabasının bir başka versiyonu olan kurumlar üzerinden yapılan bu ayrıştırma tanımlamasını reddediyoruz. Biz CHP olarak kentimizdeki tüm meslek odalarını, STK’ları, dernekleri, vakıfları, inanç örgütlerini ve kamu kurumlarını daha güzel bir Adana için birlikte yürüdüğümüz yol arkadaşları olarak tanımlıyoruz.

‘’KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ’’

Cumhur ittifakı Adana il başkanları teklifin reddedilmesinin iftira olduğunu, asıl derdin deprem değil kadro açmak, yandaşlara çıkar sağlamak olduğunu belirtmiş. Niyet okuyan bu tepkinin güçlü bir alt yapısı olduğunu biliyoruz. Çünkü siyasal iktidarın en büyük marifeti (!) yönettiği kurumlarda kadro açmak, yandaşlarına çıkar sağlamak, birkaç yerden ballı maaşlar bağlamaktır. Hal böyleyken ‘’Kişi kendinden bilir işi’’ mantığı ile yapılmış bu beyanı ve beyan sahiplerini kolayca eşleştirebiliyoruz. Fakat bizim belediyecilik anlayışımızda bu bakış açısına yer yok ve hiçbir zaman da olmayacak. Adana için hazırladığımız her proje, ürettiğimiz her fikir, sunduğumuz her hizmet vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını, beklentilerini, yani insanı merkeze alarak yapılacaktır.

ZEYDAN KARALAR DÖNEMİNDE EMEKÇİNİN HAKKI TESLİM EDİLDİ

Cumhur ittifakının, kaybetmeyi hazmedemediği belediyelerde ve özellikle büyükşehirlerde, milletimizin güçlü desteği ile seçilen başkanlarımızı çalıştırmamak, sunulacak hizmetlerin, yapılacak yardımların, toplanan bağışların önünde engel olmak gibi bir misyon üstlendiğini üzülerek görüyoruz. Fakat bir kez daha hatırlatmak isteriz ki seçim bitti! Millet ittifakı Zeydan Karalar ile 31 Mart 2019’da Adana halkının büyük desteğini alarak, cumhur ittifakı adayının 11 puan önünde ipi göğüsledi. Bu tarihten itibaren artık Zeydan Karalar tüm Adana’nın başkanı olmuştur. Bunu en iyi bilecek olanlar, önceki dönemde büyükşehir belediyesinden aylarca maaşlarını alamayan, evine ekmek götüremeyen, türlü sıkıntıları yaşamış olan belediye çalışanlarıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar, hiçbir çalışanın siyasal görüşüne, yaşam tarzına, etnik kökenine, inancına bakmaksızın alın teri kurumadan emeklerinin karşılığını ödemiş ve büyükşehir belediyesini düzenli maaş öder hale getirmiştir. Kendi döneminizde açtığınız kadrolar, işe yerleştirdiğiniz işçiler şimdi Zeydan Karalar’ a emeklerinin karşılığını zamanında aldıkları için dua ediyorlar. Bizim belediye çalışanlarında aradığımız kriter yandaşlık değil; yaptığı işe ve kuruma duyduğu saygı, harcadığı emek, vatandaşa hizmet için gösterdiği gayrettir.

“İSRAF DÖNEMİ BİTTİ HİZMET DÖNEMİ BAŞLADI”

Adana’da vatandaşın vergileriyle toplanan gelirleri, har vurup harman savurma dönemi sona ermiştir. Eski alışkanlıkları unutturacağız. Fahiş karla verilen ihaleler, iş yapmadan kesilen faturalar, gereksiz harcamalar, emeksiz kazançlar devri artık kapanmıştır. Belediyenin kaynakları ve enerjisi vatandaşa hizmet için harcanacaktır. Vatandaşın hakkını hukukunu koruyan bu yeni yönetim anlayışına zamanla herkes alışacak. Bu kentte yaşayan her bireyin nasıl bir büyükşehir belediyesi devraldığımızı öğrenmeye, bütçesini bilmeye hakkı vardır. Kötü yönetilen bu dönemlerin acı bilançosunu rakamlarla ortaya koymak, belediye başkanımızın vatandaşa karşı görevidir. Bu doğrultuda yapılan bilgilendirmeleri ‘’Ağlamak, sızlanmak’’ olarak yorumlayanlar nasıl bir enkaz bıraktıklarının halkımız tarafından bilinmesinden korkanlardır. Bu kötü finansal tabloya rağmen büyükşehir belediyemizin iki yılda yaptığı sayısız hizmet ortadadır. Adana’da yol, asfalt, temizlik, içme suyu vb. gibi en temel belediye hizmetlerinin bile yıllarca nasıl eksik bırakıldığını ve şimdi nasıl düzene girdiğini vatandaşlarımız görüyor. Biz de yaptırdığımız kamuoyu araştırmalarında belediye başkanlarımıza olan teveccühün her geçen gün arttığını gururla gözlemliyoruz. İlk yerel seçimde sosyal belediyecilik anlayışımızı büyükşehir ile beraber Adana’nın tüm ilçelerinde hakim kılacağız.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  ramazanzeydan  ramazangamze  ramazanvahap  ramazanlutfu  ramazanorhan  ramazanburhan  ramazanilhami  ramazankadin  ramazanremzi  chpemek
twittan facetan