CHP’li Tutdere: İktidar Batman’ı unutmuş durumda - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

20 Nisan 2021 - 16:04

CHP’li Tutdere: İktidar Batman’ı unutmuş durumda

Cumhuriyet Halk Partisi Esnaf Masası Heyeti Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında 10 milletvekili ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gerçekleştirdiği çalışmaları Batman’da noktaladı.

CHP’li Tutdere: İktidar Batman’ı unutmuş durumda
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 10:54

Esnaf Masası Heyeti’nin Batman’a gerçekleştirildiği ziyaretlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, iktidarın Batman’ı unuttuğunu ifade ederek “İktidar Batman’lı hemşerilerimizin mağduriyetlerine merhem olmalı, seçim zamanlarında vaat ettiği yatırımları bir an önce hayata geçirmelidir.” dedi.

Batman’da İşsizlik Can Yakar Hale Gelmiş Durumda

Batman’ın son dönemlerde meydana gelen acı olaylarla Türkiye’nin gündemine oturduğunu dile getiren Milletvekili Tutdere, “Doğu turumuzun son gününü Batman’da geçirdik. Gördük ki Batman’da sorunlar çok fazla. Batman maalesef son dönemlerde yaşanan acı olaylarla, intihar eden işsiz yurttaşlarımızla Türkiye’nin gündemine geliyor.” ifadelerini kullanarak Batman’daki işsizliğin geldiği acı noktaya işaret etti.

Batman’ın genç işsizlik oranının yüksekliğine dikkat çeken Milletvekili Tutdere, “Batman’da genç işsizlik oranı çok fazla. Batmanlı hemşehrilerimiz kamu eliyle Batman’a yatırım yapılmasını, fabrikaların kurulmasını istiyorlar. Batmanlılar ‘Biz ülkemizin kalkınması için üretmek istiyoruz, çalışmak istiyoruz. Birlikte ülkemizin refahına katkı sağlamak istiyoruz.’ diyorlar. Ancak iktidarın Batman’ı unuttuğunu görüyoruz.” dedi.

Batman’a Yapılan Yatırım Kaplumbağa Hızıyla İlerliyor

Batman’a yapılan yatırımların kaplumbağa hızıyla ilerlediğini ve yatırımların bir türlü hayata geçirilemediği gözlemlediklerini ifade eden Milletvekili Tutdere, vaat edilen yatırımların bir an önce hayata geçirilmesi için iktidara da çağrıda bulundu.

Milletvekili Tutdere, “İktidar Batman’da seçim öncesi verdiği sözleri yerine getirmemiş. Mesela covid ortamında çok büyük ihtiyaç duyulan 500 Yataklı Devlet Hastanesi yılan hikayesine dönmüş durumda. İnşaat çalışmaları kaplumbağa hızıyla yürüyor. Batmanlı hemşehrilerim iktidardan hastanesini istiyorlar, yıllardır yapılması vaat edilen fakat bir türlü yapılamayan çevre yollarını istiyorlar.” dedi.

Batman’ın Sorunlarını Yüksek Sesle Dile Getirmeye Devam Edeceğiz

Milletvekili Tutdere, “Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizdeki en önemli sorunlardan bir tanesi Türkiye’deki hukuksuzluk ve adaletsizliklere ilişkin. Kayyum politikasının bölge halkında yaratmış olduğu ciddi bir endişe var. Yurttaşlarımız, ‘Biz sandığa gittik, kendi temsilcilerimizi seçtik. AK Parti’nin bu iradeye saygı göstermesini istiyoruz.’ diyorlar. Bölge halkımız özellikle yargı eliyle kendi iradelerine müdahale edilmesini kabul edilmez buluyorlar. Bölge halkının en büyük beklentisi iradelerine devlet tarafından saygı duyulması.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Batman’ın sesi olacakları ve Batman’ın sorunlarını yüksek sesle dile getireceklerini aktaran Milletvekili Tutdere, gözlemledikleri sorunları ilgili bakanlıklar ve kurumlara ileteceklerini ifade ederek, “Yurttaşlarımızın yaşamış olduğu bütün sorunları tek tek not aldık. Bu sorunları soru önergesi halinde getirecek, ilgili bakanlıklar düzeyinde girişimlerde bulunarak sorunların çözümü konusunda iktidarı zorlayarak mecliste sizlerin sesi olacağız.” dedi.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl kadinadestek
twittan