CUMHURİYETÇİ HEKİMLERDEN TARİHİ ÇAĞRI - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

3 Ağustos 2021 - 09:39

CUMHURİYETÇİ HEKİMLERDEN TARİHİ ÇAĞRI

CUMHURİYETÇİ HEKİMLERDEN TARİHİ ÇAĞRI
Son Güncelleme :

05 Nisan 2018 - 10:10

 olimpiyat

Mersin Tabip Odası yönetimine talip olan “Mersin Cumhuriyet Hekimleri Birliği” Tabipler Odası binasında basın toplantısı düzenledi. Kalabalık bir hekim gurubuyla düzenlenen basın toplantısında açıklamayı Dr.Ruhsar Uçar yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Hekimlik mesleğinin gündem ve sorunlarından uzaklaşmış, birlik ve dayanışma kavramını meslektaşları dışında sınıf, örgüt veya etnik yapılarda arayan ve yaşayan; üstelik kendisini “Çağdaş’, ‘demokrat’, ‘İyi hekim’ diye niteleyenler ile bu ülkenin gerçek gündemini ve hekimlerin gerçek kaygılarını oluşturan sorunlara karşı birlik içinde mücadele etmek isteyenlerin yarışı olan bir seçimin arifesindeyiz. Bugün ki Tabip Odası yönetiminin zihniyeti, düşüncesi, tavrı ve söylemleri biz hekimleri temsil etmemektedir.

Biz ancak Cumhuriyetimizin birliği, ülkemizin bağımsızlığı, sınırlarımızın güvenliği, vatanın bütünlüğünün sağlanması halinde ‘iyi hekimlik’ yapılabileceğine inanıyoruz. Ülkemizin bütünlüğünün tehdit altında olduğu koşullarda iyi hekimlik yapılamaz. Ne yazık ki mevcut TTB yönetimi ülkemiz ve dünya koşullarını doğru değerlendirmediği için dar bir ideolojik anlayışla odamızı yönetmektedir.

Biz tıbbiyeli Hikmet’lerin devamıyız. Milli bekamız için zorunlu olarak yapılan Afrin harekatı meşru bir müdafaadır. TTB nin bu konuda “ Savaş bir halk sağlığı sorunudur” diye açıklama yapmasını iyi niyetli bulmuyoruz.Siyasi iktidar bu açıklamadan sonra Türk tabipleri birliği’nin başındaki ‘Türk’ ismini kaldırmayı gündeme getirmiştir.TTB yönetimi bu durumdan hiç rahatsız olmamış olacak ki,tepki göstermedi.Atatürk’ün Anti emperyalist hekimlerinden,kopup bilerek veya bilmeyerek emperyalistlerin aktörü gibi davranan bir örgüte dönüşmesini kaygıyla izliyoruz.Türk ismini hiçbir şart altında kaldırılmasını doğru bulmuyoruz,bu ismi şerefle taşımaya devam edeceğiz.

Biz isterdik ki en son TSK’nın Afrin operasyunu sırasında,’savaş bir halk sağlığı sorunudur” diye açıklama yapan TTB önce PYD’ ye seslenseydi ve Türkiye sınırına gerçekleştirilen 700 den fazla saldırıyı sonucunda 24 sivil,masum vatandaşımızı kaybetmemize neden olan terörist saldırıya,dur deseydi.Devletimizin terörizme karşı meşru operasyonlarını,’saldırı’ olarak yorumlamak ABD emperyalistlerinin ve kullandıkları terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürmektir.

Tüm hekim arkadaşlarımızı yapılacak oda seçimine katılmasını ve “Mersin Cumhuriyet hekimleri birliği” ni desteklemeye davet ediyoruz” dedi. (Yusuf Çelik-Mersin)

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan