“Demokrasi ve yargı reformu sözde değil, özde olmalıdır” -Tanık Gazetesi

17 Mayıs 2021 - 00:33

“Demokrasi ve yargı reformu sözde değil, özde olmalıdır”

Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Cumartesi Anneleri’nin 25 Ağustos 2018’deki 700’üncü hafta eylemine katılan 46 kişi hakkında ‘kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama’ iddiasıyla dava açılmasına tepki gösterdi.

“Demokrasi ve yargı reformu sözde değil, özde olmalıdır”
Son Güncelleme :

25 Kasım 2020 - 11:49

Baro Başkanı Veli Küçük açıklamasında “Hukukun üstünlüğü ve insan haklarından dem vurulan güzel ülkemizde açılan bu dava asla kabul edilemez bir hukuksuzluktur.

Bu yanlış karardan ve uygulamalardan derhal vazgeçilmelidir.

Kaybedilen evladının ve yakının akıbetini bilmek, öğrenmek ailelerinin ve toplumun temel insan hakkıdır.

YARGI ELİYLE TOPLUM KORKUTULMAMALI

Yargı eliyle toplumun korkutulup, sindirilmeye çalışılması adına demokrasi denilen hiçbir yönetimde kabul edilemez.

Türkiye’nin geçmişinde maalesef faili meçhuller, gözaltında ölümler ve kayıplar ‘kara leke’ gibi mevcutken, Cumartesi anneleri boşuna protesto eylemi yapmamışlardır. Artık anneler Berfo Ana gibi vefat etmeden evvel çocuklarının akıbetini öğrensin, ölmüşse mezarı gösterilsin, failler ve sorumluluklar tespit edilerek hak ettiği hukuksal cezayı alsınlar. Annelerin ve kamuoyunun beklentisi budur, bu beklentinin yaşama geçmesi demokrasinin ve hukuk devletinin zorunluluğudur.

Demokrasi, adalet ve reform gibi kavramlar sözde değil özde olmalıdır.” İfadelerini kullandı.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan