EĞİTİM FUARINDA İLKLER YAŞANACAK - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

26 Şubat 2021 - 07:29

EĞİTİM FUARINDA İLKLER YAŞANACAK

Türkiye’nin ilk ve tek butik fuarı olarak öne çıkan; ‘Benim Okulum Eğitim Fuarı’, 29 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında Adana’da kapılarını ziyaretçilerine açacak. 2K Fuarcılık tarafından organize edilen fuarla birlikte ilklere de imza atılacak. Adeta bir festival havasında gerçekleştirilecek organizasyon, bu özelliğiyle de ‘yaşayan fuar’ olarak hafızalara kazınacak. 2K Fuarcılık Genel Müdürü Ayça Katlav, “Sadece Adana’nın değil, Çukurova’nın geleceği için çalışıyoruz” dedi.

EĞİTİM FUARINDA İLKLER YAŞANACAK
Son Güncelleme :

23 Eylül 2018 - 13:31

 sayfadalogoil

Adana, yine Türkiye’de ilklere imza atacak. 2K Fuarcılık tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ilk ve tek butik fuarı olan; ‘Benim Okulum Eğitim Fuarı’ için geri sayım sürüyor. 29 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan organizasyon, aynı zamanda da ‘yaşayan bir fuar’ olarak da öne çıkıyor. Fuarı adeta bir festival havasında gerçekleştireceklerini kaydeden 2K Farcılık Genel Müdürü Ayça Katlav, “7’den 70’e herkesin kendinden bir parça bulup, yine kendini eğitip geliştirebileceği yaşayan bir fuar düzenleyeceğiz” dedi.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK

Fuar sektörüne butik, kaliteli ve inovatif çözümler getirip, Adana’yı ‘ticari bir buluşma merkezi’ haline getirme noktasında yola çıkan ‘2K Fuarcılık’, Türkiye’nin ilk ve tek butik fuarı olarak öne çıkan; ‘Benim Okulum Eğitim Fuarı’nı 29 Kasım-2 Aralık 2018 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirecek. Fuar için geri sayım sürerken, hazırlıklar da devam ediyor.

‘GÜÇLÜ BİR GELECEK’ ÇABASI

Gelişmeleri değerlendiren 2K Fuarcılık Genel Müdürü Ayça Katlav, sadece Adana’nın değil, Çukurova’nın ticari geleceği için çalıştıklarını ifade ederek, “Bir fuar organizasyonunun da ötesinde ‘güçlü bir gelecek’ inşa etme noktasında elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu fuarla birlikte Adana’nın köklü eğitim kurumlarına vefa borcumuzu öderken, geleceğe de sahip çıkıyoruz. Çünkü bugünün çocukları, yarının güvencesi. Ve biz, geleceğimize ne kadar sahip çıkarsak, aydınlık günler de o kadar yakın olur” yorumunu yaptı.

FESTİVAL HAVASINDA BİR FUAR OLACAK

‘Adana 1. Benim Okulum Eğitim Fuarı’ ile birlikte yine bir ilke daha imza atacaklarını kaydeden Katlav, standart fuar anlayışının dışına çıkıp, Adana ve Çukurova’yı ‘yaşayan fuar’ anlayışıyla buluşturacaklarını söyledi. Fuarın, adeta bir festival havasında organize edileceğini anlatan Katlav, bu noktada da ‘sürdürülebilir bir eğitim’ mottosu ile yola çıktıklarını vurguladı. Katlav, “Her yaşta eğitimin olduğu bilim çağında; 7’den 70’e herkesin kendinden bir parça bulup, kendini eğitip geliştirebileceği yaşayan bir fuar olacak” dedi.

GELECEĞİ BİRLİKTE KEŞFEDECEKLER
Ayça Katlav, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “Bilim çağında yaşıyoruz ve bilim çağının gerektirdiği gibi yaşam tarzımız, hayata bakışımız, geleceğe yönelik beklentilerimiz var. İnovasyon, hayatımızın bir parçası ve inovatif olmayan iş ve kurumlar artık farkındalık yaratamadığı için gerilerde kalabiliyor. İşte biz de bu fuarla birlikte fark yaratacağız.” Katlav,  fuar kapsamında ‘uzay çadırı’ ve ‘UFO’ gibi çeşitli etkinlik atölyelerinin yanı sıra üç boyutlu simülasyon gösterileriyle öğrenci ve velilerin geleceği keşfetmesini sağlayacaklarını belirtti.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan