SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

 width=

EKSİKLİK…

EKSİKLİK…
Bünyamin KIRAÇ
Bünyamin KIRAÇ( bunyamin_kirac@hotmail.com )
Siyasi İletişim Uzmanı Çukurova Üniversitesi işletme ( Ekonomi ), Ankara Üniversitesi ( Siyasi iletişim uzmanlığı ) mezunu. Siyasi danışman olarak çalışıyor
29 Temmuz 2019 - 13:32

Eksik neydi peki kimi gerekli partiler neden geri kalıyor.?

Bakalım …

İletişim eksik mi SİZCE ?

– Siyaset aynı zamanda bir iletişim merkezi “İletişim eksikliği” siyasette karşı duruşu olumsuz etkiler aynı zamanda insani kutuplaşmalara neden olur. Bu durum belli bir zamandan sonra mecburiyetten yaklaşım dışında gönüllü birliktelik olmaz. ( uzaklaşmalar ayrıca ön yargılı davranışlar oluşur. )

‘İLETİŞİM KAYNAKLARINI OLUMLU YÖNDE KULLANMAK LAZIM’

– Siyaset yapanlar yani “profesyonel” Siyaset karşı duruşun kötü bakış açısını kırmalı ki’ oy verecek kişi sayısı artış göstersin. Seçimler bittiği günün ertesi günü seçilmişlerdeki halka karşı olumsuz davranış % 10 luk boyutta olsa da seçmen tarafından uyarı değilde alkışla karşılık görürse seçim gününe kadar % 70 lere kötü davranış boyutuna varır… Herkesin buna çok dikkat etmek lazım. ‘Seçen seçilenin güvencesi olmalı’..( beni seçti artık bir kaç sene sonra tekrar gönlünü alırım oyunu da bana verir ) dedirtirseniz seçilmiş olana hiç kusura bakmayın  “Siyasi demokrasi” sağlayamazsınız.bağlı bulunduğunuz parti yıpranır zarar görür.

– Ülkemizde oluşan siyasi ahbap çavuş ilişkileri doğrudan “Yalakalık” sistemini ortaya koyuyor bu durumda hoşnut olmayan bilgili becerili ve yürekli seçmen uzaklaşıyor seçilenlerin etrafında partisini iktidar yapmak için değil kendi çıkarı için çalışanlar kalıyor.  BUNLARIN BELKİ ALKIŞLARI SEÇİLMİŞLERİ MEMNUN EDİYOR OLABİLİR AMA DİĞER SEÇMENLERİ MUTSUZ EDİYOR BUNU DA BİLMELERİNİ İSTERİM.

– Tüm siyasetçilere sözüm ( HER ŞEYİ BEN BİLİRİM ) olmaz mutlaka eksik yanınız vardır bunu tamamlamanız çok önemli… Ben kişinin aynasıyım diyorsanız kişinin sesini ve nefesini çok iyi tanımanız gerekir… EKSİK YANINIZI TAMAMLAYACAK BİR DOLU İNSANLAR VAR BUNLARDAN FAYDALANMAK BİR EKSİKLİK DEĞİLDİR.

BAKINIZ ;

– Size sizden bir örnek verip siyasi yaklaşımın yolunu çizmeye çalışacağım.  Bir Aile Anne Baba Çocuk ve yakın akrabalardan oluşur.

Önce eşinizi sonra Çocuklarınızı daha sonrada hısım akraba arkadaşlarınızı tanırsınız iyi kötü kapasite yada mesleklerini bilirsiniz bunu bilince de kimin kiminle daha uyumlu olacağını ortaya çıkartırsınız. PEKİ neden biz kocaman bir Aileyiz de başka işlerin peşine düşüp kendi etrafımıza fayda göstermiyorsunuz.???? NE VAR YANİ CHP OLARAK ŞU ÖRGÜTLERE DAHA ÖZVERİ GÖSTERECEK KURUMSAL KİMLİK SAHİBİ İNSANLARI ALSANIZ ONLAR KATMA DEĞERİ YÜKSEK İŞLER YAPARAK HALKI PARTİYE KARŞI DAHA SEMPATİK DURUMA GETİRSE OLMAZ MI ?

İKTİDAR OLMAK ZOR DEĞİL SADECE ETRAFINIZA BAKIN EGO YAPMAYIN HER BİLGİNDEN FAYDALANIN.

TOPLUM ARTIK NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE USULÜNE GÖRE HAREKET GÖSTERİYOR.

– Hani nazım gibi Ben yanmasam, sen yanmasan, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?..

AMA

Biz yanalım siz seçilmişler  başka mahallenin çocuklarının motorlarını maviliklere sürün…

Siyasi partiler “AİLELERİNE” sahip çıkarlarsa iktidar olurlar.

Saygılarımla

 

 losevy 0bulut1
 face0 twitter0 rekban” width=

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.