ERKEK AŞKI  - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

10 Mayıs 2021 - 22:09
Şirvan YÜCEL

Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir. Sanat ve sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir ,Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir.

Şirvan YÜCEL

ERKEK AŞKI 

ERKEK AŞKI 
Son Güncelleme :

18 Haziran 2020 - 14:56

Erkek aşkını nasıl ifade eder? Erkek sağlıklı bir ilişki için ne yapmalıdır?

Erkek Aşkını ve bu ve bunlara benzer soruları ”Dünya Değişim Akademisi’ndeki Değişim Uzmanları”na sorduk gerçekten insanın hayatını kurtaracak, çok önemli bilgiler edindik bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

” Gerçek şu ki bir insanın beklentisi ne kadar fazlaysa kırılganlığı da o kadar fazladır. Bir erkek bir kadına aşık olunca gerçeklerden kopmamalıdır. Erkeğin aşık olduğu kadın onun eşidir ve erkek kadında annesini, babasını çocuğunu aramamalıdır.

Erkek dene insan bir kadınla sağlıklı ilişki kurmak ve kendine güvenmek için gereken yaşam koşullarını oluşturmalı, hayatın zor şartlarıyla tek başına başa çıkmalı zor durumda karısına koşmak yerine zekâsını kullanarak çıkış bulmalıdır.

Kendine gerçekten güvenen erkek düşüncelerini korkusuzca ifade eder, duygularını davranışlarına yansıtır, karısının arkasına saklanmaz ve inançlarına göre hayatını sürdürür. Aşkını gerçek dünyada yaşar – onu gerçek dışı fantezilerle süslemez.

Bu tür erkeğin önemli bir özelliği de yapılması gereken şeyleri ertelememesi, halledemediği sorunları örtbas etmemesi, yaptığı hatalardan ladını suçlamaması ve acı çektiğinde eşinden öç almaya çalışmamasıdır.

Ayrıca kadına olan sevgisini çekinmeden ifade eder ve abaryılı sevgi davranışları sergilemez. Yani bir aşık rolü oynayarak kadını yanıltmaz, tam tersi gerçek bir aşık gibi sevgisini tüm kalbiyle çekinmeden yaşar.

Öz güveni olan erkek fikirlerini, planlarını, vizyonlarını, hislerini, deneyimlerini ve edindiği bilgileri çekinmeden herkesle paylaşır. Karşılınğında hiçbir şey beklemez.”

Dünya Değişim Akademisi Uzmanı 

Şirvan Yücel

 

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl demirzeydan delmirorhan demirsevkin demirburhan  chpemek
twittan facetan