SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

 width=

FARKINDALIK OLUŞTURAN İMZA GÜNÜ 

Bestekar ve yazar kimliği ile tanınan Adanalı Avukat Özlem İkbal Arıoğlu’nun, hayatını kaybeden otizmli oğlu için yazdığı kitabının imza günü Adana Optimum AVM’de gerçekleştirildi. 

FARKINDALIK OLUŞTURAN İMZA GÜNÜ 
28 Nisan 2019 - 15:52

ADANA/ Avukat, bestekar ve yazar İkbal Özlem Arıoğlu, Adana Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde okurları ile buluştu. Kaybettiği otizmli oğlu için yazdığı kitabı imzalayan yazar, aynı zamanda önemli  bir farkındalık oluşmasını da sağladı.

Otizmli çocuklar ve gençler için yaptığı farkındalık çalışmaları ile adından söz ettiren Özlem Arıoğlu, geçtiğimiz yıllarda kaybettiği Otizmli oğlu anısına yazdığı “Serhan’la Otizm Sınavımız” adlı kitabının imza gününü Optimum AVM’deki D&R mağazasında gerçekleştirdi. İnsani Değerleri Yüceltme Derneği Başkanı Muhlis Uçar’ın da katıldığı imza gününe Adanalılar yoğun ilgi gösterdi. 

İkbal: “Otizm bir hastalık değil farklılıktır”

“Serhan’la Otizm Sınavımız” kitabında oğlu ile yaşadıklarını anlattığını belirten  Arıoğlu, otizmin bir hastalık değil, farklılık olduğunu ve bunu kabul ederek yaşamak gerektiğini kaydetti.

Kendi deneyimleri ve hayatından kesitlere  yer verdiği kitabını bir rehber olması amacı ile yazdığını  söyleyen Arıoğlu, “Kitabımda, otizmli bir bireyle yaşarken nerele dikkat edilmesi gerektiğine, aynı durumda olan aileleri nelerin beklediğine, otizmli bir bireye; yapılması ve yapılmaması gereken davranışlara değindim” dedi.

İkbal Özlem Arıoğlu, kitabını oğlu Serhan Arıoğlu’nu kaybettikten 6 ay sonra yazmaya karar verdiğini ifade etti. Otizmli bireylerin mutlaka hayata entegre edilmesi gerektiğini dile getiren Arıoğlu, hayatta en değerli şeyin sevgi olduğunu, sevgi ve sabır ile her olumsuzluğun aşılabileceğini söyledi.

 

 losevy 0bulut1
 face0 twitter0 rekban” width=

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.