GEÇMİŞİ SİNDİRMEK VE ACIDAN ÖZÜRLEŞMEK - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

13 Haziran 2021 - 21:14

Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir. Sanat ve sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir ,Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir.

Şirvan YÜCEL

GEÇMİŞİ SİNDİRMEK VE ACIDAN ÖZÜRLEŞMEK

GEÇMİŞİ SİNDİRMEK VE ACIDAN ÖZÜRLEŞMEK
Son Güncelleme :

19 Eylül 2018 - 12:49

İnsanlık acı içinde, bunun en büyük nedeni kişinin geçmişini sindirememesidir. Bu sindirme durumunu nasıl yapacağını bilmemesidir. Yaşadıklarımız, bizimle ilgili önce kendimizi ve geçmişimizi sindirmemiz gerekiyor. İnsan tamda hakkettiklerimi yaşıyor. Diye bilecek cesarete ve güce sahip olmalıdır. Kabullenmek ve yüzleşmek her şeyin çözülmesine kapı açacaktır.

Dünya Değişim Akademisi Uzmanları bu konuda eşsiz bilgiler veriyor.

“Eğer kişi geçmişini sindiremiyorsa hazımsızlık oluyor. O zaman hazımsızlık nedir? Acı çekmektir. Hazımsızlık acı demek. Çünkü kişi sindiremiyor, geçmişini sindiremiyor. Geçmişteki deneyimlerini özümsemiyor, özümseyemiyor. O yüzden acı çekiyor. Geçmişi sindirme ve geçmişi özümseme çok önemlidir. Çünkü sindirim varsa yaşam devam edecek ama kişi bir şeye takılıp kalıyorsa o zaman yaşam zorlaşıyor. Orijinal Yoga Sistemi size bu konuda yardımcı oluyor. Enerjiniz yükseliyor, farkındalığınız gelişiyor ve göreceksiniz bir süre sonra geçmişteki anılar sizi artık rahatsız etmeyecek, yok olacak, silinecek ve önemsiz olacak. Onları unutacaksın ve artık düşünmeyeceksin. Çünkü onları siliyorsunuz. Onları silince gelecek parlaklaşıyor, yani kişi ne kadar geçmişte kalırsa o kadar karanlık bir gelecek onu bekliyor, o geleceğini göremiyor. Çünkü şimdiyi yaşayamıyor. O geçmişte kalmış. Şimdide bulunup geleceğe gitmek için geçmiş sindirilmelidir. Geçmiş kapatılmalıdır. O zaman rahatsız eden konular silinecek ve geçmişin kapısı kapanacak. O zaman geleceğe götüren kapı açılacak ve önemli olan; şimdiki farkındalık gelişecek. Böylece farkındalığın gelişmesi ve ilerlemesi için siz geçmişi bırakıp şimdide kalmalısınız. Bu farkındalık sayesinde mümkündür. Farkındalığın yükselmesiyle gerçekleşir. Nedir bu yükselme? Kendinin farkında olmak. Bütün farkındalık problemleri, farkında olmamak veya unutmak, gereksiz çabalarda bulunmak hafızanın yetersiz olması farkındalığın gelişmemesiyle ilgilidir. Sahip olduğunuz bilgiyle, zihinle ve zekayla anlaşılmayan şeyleri anlamaya çalışmayın. Çünkü anlamaya çalışırken siz geçmişle uğraşıyorsunuz. Anlamak geçmişteki bilgileri kıyaslamak demek. Farkındalığın uyanması şundan ibaret. “Ben bu beden değilim” ifadesinin farkına varınca farkındalık uyandı demektir.”

 

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpkhkilan  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan