GELİR ADALETSİZLİĞİNİ YOK ETMELİYİZ - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

23 Ocak 2021 - 05:03

GELİR ADALETSİZLİĞİNİ YOK ETMELİYİZ

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vaha Seçer,  öncelik verdiği konuların başında ekonominin ve gelir dağılımı adaletinin geldiğini belirterek, “Türkiye’nin 6. Büyük ekonomisi de olsak, gelir dağılımı adaletsizliğini yok etmediğimiz sürece Mersin’de huzuru sağlayamayız. Popülizm yapmayı sevmem. İnsanların fakirliğini kullanarak oy toplamak derdinde de değilim. Ama şunu söylemek isterim: Belediye başkanı olduğumda kasayı halkın kullanımına açarım. Sosyal yardımlar yaparım” dedi.

GELİR ADALETSİZLİĞİNİ YOK ETMELİYİZ
Son Güncelleme :

08 Şubat 2019 - 19:35

 sayfadalogoil

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Mersin Ekonomi Platformu’nun Şubat ayı istişare toplantısına ve akşam yemeğine konuk oldu.  Vahap Seçer’in eşi Meral Seçer de toplantıya katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Mersin Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Özcan Demir, platformun Mersin’in sorunları karşısında tek ses olma ve birlikte hareket etme kültürünün gelişmesine katkı sunduğuna işaret etti.

‘MERSİN’E YATIRIMCI BELEDİYE BAŞKANI GELİYOR’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer de, öncelik verdiği konuların başında ekonominin geldiğini belirterek, “Mersin’e yatırımcı bir belediye başkanı geliyor” dedi.

2 yıldır birlikte çalıştığı proje masasının, sivil toplum örgütlerinden, çiftçilerden, işçilerden, esnaftan, yatırımcılardan aldığı bilgiler ışığında sorunları tespit ettiğini ve buna göre proje geliştirdiğini belirten Vahap Seçer, “Bizim için öncelikli konu Mersin’in ekonomik olarak kalkınması oldu. Mersin’de fakirlik var. Mersin’in bir güzel yüzü var, bir de diğer yüzü var. Gelir dağılımında adaletsizlik var. Denizi görmemiş insanlar var. Bir yanda bunlar var ama bir yanda da muazzam bir potansiyel var” diye konuştu.

‘SİZİN PARANIZ VAR AMA KOMŞUNUZ AÇ’

Mersin ekonomisinin tek bir kimlik üzerinde gelişmesini doğru olmadığını ifade eden Vahap Seçer, şehrin tarım, sanayi, turizm ve lojistik alanındaki potansiyelini değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Seçer, “Mersin’de gelir dağılımı adaletsizliği devam ederse bu güzellikler yaşanmaz. Sizin paranız var ama komşunuz aç.  Popülizm yapmayı sevmem. İnsanların fakirliğini kullanarak oy toplamak derdinde de değilim. Ama şunu söylemek isterim: Belediye başkanı olduğumda kasayı halkın kullanımına açarım. Sosyal yardımlar yaparım. Örneğin çocuklara süt dağıtacağız. Çay’da, Çilek’te, Gülnar’ın, Mut’un köylerinde çocuklara süt ulaştıracağız. Mahalle mutfakları yağacağız. İnsanlar gelip orada yemeklerini yiyecek ya da biz evlerine ulaştıracağız. Çalışan anneler ve çocukları için kreşler yapacağız. Bunlar çok büyük paralarla olacak işler değil. Yoksullara sahip çıkmak gerekiyor.  Türkiye’nin 6. Büyük ekonomisi de olsak, gelir dağılımı adaletsizliğini yok etmediğimiz sürece Mersin’de huzuru sağlayamayız” dedi.

‘ŞEHİR KUZEYE DOĞRU GENİŞLEMELİ’

Göreve gelir gelmez 1/5 binlik plan çalışmalarının tamamlanmasını sağlayacaklarını ifade eden Vahap Seçer, geçtiğimiz yıl Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 5 binlik plana 16 bin itiraz geldiğini ve Mersin’in zaman kaybettiğini söyledi.

Plansızlık nedeniyle şu anda yatırımcılara arsa tahsis edilemediğini, OSB’lerin genişleyemediğini, mevcut arsaların ise çok yüksek fiyattan satıldığını belirten Vahap Seçer, “Kentin rahatlaması, büyümesi için kuzeye doğru büyümesi lazım. 2.Çevreyolu’nun OSB ile otoban Çeşmeli çıkışına kadar uzatılması, yatay ve dikey yeni koridorların açılmasını projelendirdik. Bunlar Mersin’de trafiği rahatlatacak. Mersin metrosunun projesi yapıldı ama inşaat ihalesine çıkılmadı. Belediye başkanı olduğumda metro inşaatına başlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan