GÜÇLÜ OLMAK - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

20 Ocak 2021 - 07:01
Neval KÜTÜK

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversite'sinde Eğitim Bilimleri üzerine yüksek lisans yaptı. Bir süre Sosyoloji ve Felsefe Grubu öğretmenliğinin ardından sağlık sorunları nedeniyle meslekten uzaklaştı, sağlığına yeniden kavuştuğu Yoga’ya yöneldi. Halen Yoga Academy'de Yoga Antrenörlüğü yapıyor.

Neval KÜTÜK

GÜÇLÜ OLMAK

GÜÇLÜ OLMAK
Son Güncelleme :

20 Şubat 2019 - 12:55

 sayfadalogoil

Güçlü olmak beklentiyle ilgili değil, isabetli adımlar atmakla ilgilidir. Zekâ ve sezgi devreye girdiğinde isabetli ve kararlı adımlar atılmış olur . Akdi halde hatalı eylemler sürekli devam eder.

Eğer beklenti olmadan hareket ediyorsanız zeka sizi doğru yönlendirir,  o zaman isabetli adımlar atarsınız ve güçlü olursunuz.

Eğer evrensel alıştaysanız evrensel güçler de içinize nüfuz edecek çünkü her şey evrensel güçlerle yönetiliyor. Eğer akışta değilseniz, akışa karşı çıkıyorsunuz demektir ve bu da gerçekten uzak olmaktır.

Gerçekten uzaklaşırsınız gücünüzü de kaybedersiniz. Iki güç vardır  : Dünyevi yani sınırlayıcı güç,  spritüel yani sınırsız güç. Dünyevi güç geçicidir, sadece toplumun takdiriyle ilgilidir. Eğer toplum sizi takdir ederde siz de kendinizi güçlü hissedersiniz. Ama bu, gerçek güç değildir.

Gerçek güç topluma bağlı olmayan güçtür, toplumun takdiri ile ilgili değildir. Tekamül yolunda olmak gerçek güç demektir. Tekamül yolunda elde ettiğiniz güç kalıcıdır.

Gerçek güce sahip insan sürekli yenilenir ve tazelenir. Beklentisizce yapılan eylemler sonucu beklenmedik fırsatlar doğar ve evren size sürprizlerini sunar.

Beklenti bir zehirdir, sahip olduğunuz gücünüze zehir katar. Mutlu olmak istiyorsanız beklentisiz olun.

Günümüzdeki güç olgusu hep dünyevi düzeyle ilgilidir.  Insanlara evrensel bilgiyi ve koşulsuz sevgisini aktaran insan gerçekten güçlü insandır.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan