HAK ETTİĞİMİZİ YAŞIYORUZ! - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

10 Mayıs 2021 - 21:59
Şirvan YÜCEL

Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir. Sanat ve sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir ,Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir.

Şirvan YÜCEL

HAK ETTİĞİMİZİ YAŞIYORUZ!

HAK ETTİĞİMİZİ YAŞIYORUZ!
Son Güncelleme :

07 Eylül 2018 - 13:08

Bir çok insan olumsuz şeyler yaşıyor. Ama bunun nedenin kendilerine sormuyor. Başıma neden bu geldi. Neden?  ben acı çekiyorum? Bu soruları  sormadan. Acı çekmeye, ağlamaya, birilerini suçlamaya devam ediyorlar. Sanki mükemmeliz tek suçlu karşımızdakiymiş gibi. Karşıdakini veya birilerini, bir şeyleri suçluyoruz. Bu kolay olan bir savunma mekanizması, önemli olan tam sorumluluk alarak yaptığım her şeyden ben sorumluyum kimse suçlu değil ne ektiysem onu biçiyorum. Tam da hak ettiğim şeyleri yaşıyorum.  cesarete sahip olsak olay ve sorun kendiliğinden çözülecek. Eğer işler yolunda gitmiyorsa hayatınızın rotası sizin elinizde, kendinizi ve rotanızı değiştirin. Olumsuz alışkanlıklardan kurtulun yolunuza devam edin. Kimse mükemmel ve kusursuz değil.  Bu konuda Dünya Değişim Akademisi Uzmanları bize çok güzel bilgiler aktaracak.

“Kendinizle ilgili düşünceleriniz sizin gerçekleriniz olur. Başınıza gelen her şeyden %100 siz sorumlusunuz. Başkalarını suçlamayın; bu zaman kaybıdır ve çözümsüzlüğün nedenidir. Zihninizde yarattığınız her düşünce geleceğinizi belirler. Düşünce ve duygularınızla, yaşamınızdaki olayları siz yaratırsınız. Düşünceler duygulara, duygular sözlere, sözler eylemlere, eylemler ise olaylara neden olur. Böylelikle olumsuz düşünceler, olumsuz olaylara, olumlu düşünceler ise olumlu olaylara sebep olur.  Birey önce olumsuz düşünceleriyle olumsuz olaylar yaratır, sonra da bunlardan duyduğu sıkıntılardan dolayı başkalarını suçlar. Bunu yaparak kişi, enerjisini başkalarına kaptırmakta ve olaylar karşısında çözümsüz kalmaktadır. Değişim teknikleri sayesinde olumlu düşüncelere sahip olunca hiç kimse, hiçbir şey veya hiçbir koşul sizin üzerinizde bir güce sahip olamayacaktır. Zihninizde oluşturduğunuz pozitif düşünceler, pozitif olaylara ve çevreye neden olacaktır. Düşünceleriniz barış, uyum ve denge içinde olunca, yaşamınızda da karşınıza bunlar çıkacaktır. Nefes, çamur gibi olan ve berraklığı yok eden kontrolsüz düşünceleri kontrol etmeye yardım eder, zihinsel bulanıklığı giderir, dengenin yeniden kurulmasını ve düşüncelerin daha verimli olmasını sağlar.”

 

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl demirzeydan delmirorhan demirsevkin demirburhan  chpemek
twittan facetan