HALKI BİLGİLENDİRENLERİ YARGILAMAK UTANÇ VESİKASIDIR  - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

28 Ocak 2021 - 07:48

HALKI BİLGİLENDİRENLERİ YARGILAMAK UTANÇ VESİKASIDIR 

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Ergene ve Dilovası havzalarındaki kanser riskini kamuoyuna duyurduğu için yargılanan Bülent Şık’ı yalnız bırakmadı. Çağlayan Adliyesinde yapılan duruşmaya katılan ve öncesinde bir açıklama yapan Yüceer, “halkı uyarma görevini yerine getiren Bülent Şık’a, ülkemiz ve halkımız teşekkür borçludur. Halkı bilgilendirdiği için bir akademisyeni yargılıyor olmak iktidar adına bir utanç vesikasıdır” dedi.

HALKI BİLGİLENDİRENLERİ YARGILAMAK UTANÇ VESİKASIDIR 
Son Güncelleme :

08 Şubat 2019 - 20:12

 sayfadalogoil

Normal kuralların işlediği bir ülkede değil dava etmek, Bülent Şık’a madalya takılacağını ifade eden Yüceer, “Bülent Şık’ın suçu ne? Halka gerçekleri söylemek mi? Bugün bu adliyede gerçek yargılanıyor. Asıl yargılanması gereken halktan gerçekleri gizleyenlerdir” dedi.

HANGİ HAKLA GİZLİYORSUNUZ?

Bülent Şık’ın yargılanmasına neden olan araştırmanın üç yıl önce yapıldığını ancak sonuçların inatla gizlendiğini belirten Yüceer, “Neyi, niye, hangi hakla gizliyorsunuz, Yoksa bir sorun çıkın yok deyin, halk rahat bir nefes alsın, eğer bir şey varsa da söyleyin halk önlemini alsın.” dedi.

BÜLENT ŞIK HER NAMUSLU BİLİMİNSANININ YAPMASI GEREKENİ YAPTI

Ergene havzasından alınan örneklerin yüzde kırkında arsenik olduğunu, kurşun bulunduğunu söyleyen Yüceer, “Ergene 4’üncü derece kirli su, içinde bırakın balığı bakteri bile yaşamıyor, iktidar kanser saçan Ergene’yi temizleyeceği yerde, her namuslu biliminsanının yapması gerekeni yapıp, halkı korumak adına riskleri ortaya koyan Bülent Şık’a dava açmayı tercih ediyor”dedi.

HER KİM Kİ HALKIN YANINDADIR. HALK DA ONUN YANINDA OLACAKTIR

Hekimlikte en temel kuralın ‘önce zarar vermeyeceksin’ kuralı olduğunun altını çizen Yüceer, “Ben bu kuralın devlet için de geçerli olduğunu düşünüyorum. Devlet dediğin önce zarar vermeyecek. Bakıyorsunuz bu ülkede bu işlemiyor. İşletilmiyor. Halka da zarar veriliyor. Halkı korumaya çalışana da. Halkı korumak ve bilgilendirmek herkesin görevi. Bugün bu görevi layıkıyla yerine getirdiği için yargılanan Bülent Şık için buradayız. Kendisine Tekirdağ’ın ve sağlıklarını korumaya çalıştığı Tekirdağlıların selamını ve destek mesajını getirdim. Şunu bilsin ki, hepimiz yanındayız. Her kim ki halkın yanındadır. Halk da onun yanında olacaktır”  dedi.

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan