HAYDİ! MUTSUZ BİREYLER YETİŞTİRELİM… - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

25 Şubat 2021 - 04:38
Konuk Yazarlar

Selin Sayek Böke, A.Rezzak Oral , Aziz Erbek, Tuğba Terlik

Konuk Yazarlar

HAYDİ! MUTSUZ BİREYLER YETİŞTİRELİM…

HAYDİ! MUTSUZ BİREYLER YETİŞTİRELİM…
Son Güncelleme :

15 Ekim 2018 - 0:39

 sayfadalogoil

Sizlere nasıl kötü çocuk yetiştirilir? sorusuyla ilgili tüyolar vermek istiyorum. Bugün böyle… Hep iyi olanları yazmak bazen yetmiyor.

1-Eğer Çocuğunuzun yalancı olmasını istiyorsanız; En ufak hatasında bir güzel azarlayın,hatta ceza verin olmadı,görüşmek istemediğiniz insanlara çocuğunuzun yanında yalan söyleyin (söylettirin)(telefona çıkmak istemiyorsunuz…oğlum,kızım sen bak hasta olduğumu söyle,kapı çaldı,kapıdaki kişiyle konuşmak istemiyorsunuz…çocuğum banyoda olduğumu söyle gibi.. )bunlar çok etkili olacaktır.

2-Eğer Çocuğunuzun küfür etmesini istiyorsanız; Onun yanında bol bol argolu konuşun hatta hızınızı almayıp küfür edin (laann oğlum ne küfür ediyorsun salak gibi )

3-Eğer Çocuğunuzun Silik,Pasif olmasını istiyorsanız;Bol bol hakaret edin,aşağılayın olmadı,beceriksiz diyerek herkesin yanın da rezil edin gene olmadı bol bol eleştirin işte o zaman sizden bile nefret eder ne güzel değil mi?

4-Eğer Çocuğunuzun Saygısız olmasını istiyorsanız;İlk yapacağınız ‘‘sen ne anlarsın’’ diyerek saygısız davranın sonra eşinize çocuğunuzun yanında hakaret edin ,onu küçümseyin,saygısızlığın dibine vurun o zaman çocuğunuz aynısını hepinize yapar çünkü onun için doğaldır.

5-Eğer Çocuğunuzun Bağımlı olmasını istiyorsanız;Yanında bol bol sigara ve içki tüketin hatta başka yerde denemesin diye alın karşılıklı için.Medeni ebeveyniz ya….yakışır.

6-Eğer Çocuğunuzun acımasız,vicdansız olmasını istiyorsanız;Her gördüğünüz hayvana kötü ,sizden az şanslılara pislik gibi davranın,beraber çalıştığınız sizin altınızdaki insanlara üstün davranın,onları aşağılık gibi görün

7-Eğer Çocuğunuzun Korkak Olmasını İstiyorsanız;Öcüler,cinlerle korkutun onu da öğrensin çünkü korku öğrenilen bir duygudur.

8-Eğer Çocuğunuzun İnançsız Büyümesini İstiyorsanız; Ona 12 yaşından önce Allah,Cennet-Cehennem-Ölüm gibi soyut kavramları anlatın ki,aklı iyice karışıp ya..cennete gideceğim diye ölmek istesin ya da Allah, inanç kavramı kabusu olsun

9-Eğer Çocuğunuzun Kavgacı Olmasını İstiyorsanız; Yanında kavga etmeyi ihmal etmeyin,arkadaşına ya da size vurduğunda alkış tutup aferin  demeyi unutmayın ona kendini korum ile birine vurmanın eş değer olduğunu anlatın.O da bol bol arkadaş dövsün ne güzel….Hatta  değişik değişik silahlar alın ki insan öldürmenin çok doğal olduğunu öğrensin buda güzel olur.

10-Eğer Çocuğunuzun Sapık Olmasını İstiyorsanız;Yanında çok rahat davranın,aynı odada hatta aynı yatakta 1 yaşına gelmesine rağmen beraber yatın..oğlan çocuklarının pipisini herkese gösterin ki erkek olduğunu ispatlasın,kız çocuğunun da büyük olmasına rağmen babası tarafından altının temizlenmesine izin verin ki,özel bölgelerinin herkese gösterilebileceğine inansın.

11-Eğer Çocuğunuzun Hiç Okumasını İstemiyorsanız;Evin içinde gazete bile okumayıp habire çocuğa ‘‘ders çalış’’ diye baskı yapın ki,okumaktan nefret etsin….

12-Eğer Çocuğunuzun Çabuk ölmesin İstiyorsanız; Daha ehliyeti almadan araba anahtarını vermeyi unutmayın, hatta motosiklet bile alabilirsiniz, ölüm ya da kaza kesinleşir.
Şimdi bu kadın çıldırdı mı? dediğinizi duyar gibiyim hayır çıldırmadım ama artık kızıyorum.Eğitim tekrar yazıyorum önce ailede başlar eğer çocuğunuz okulda küfür etmeyip yalan söylemiyorsa…demek ki,okulda bunların yanlış olduğunu kavramış eğer sizin yanınızda bunlar gerçekleşiyorsa o zaman dönüp biz ne yapıyoruz diye düşünmemiz gerek…Eğer siz farkında olmadan yukarıdaki sıraladığım hataları yapıyorsanız…çocuğa verdiğiniz mesaj şu;Yanlış davranışlar Okulda yapılmaz çünkü böyle davranan kimse yok demek ki,evde böyle davranmama gerek ve doğal…
Lütfen hiçbir şeyi doğallaştırmayın ve öğretmen,okul,aile üçlüsünü hiçbir zaman unutmayın kazanımların davranışa dönüşmesi için devamlılığı,sürekliliğin,tek doğrunun olması gerekir.Çocuklar bizim geleceğimizdir yanlış davranışlar onların kişiliğini olumsuz etkiler ve sonuç olarak üzülen onlar ve bizler oluruz….
Şimdilik her zaman olduğu gibi hoşça kalın,beden ve ruh sağlığınızı korumaya çalışın!

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan