HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ HAKEMLİKTEN OLDU - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

3 Ağustos 2021 - 10:57

HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ HAKEMLİKTEN OLDU

Milletvekili İbrahim Özdiş, Adana’da avukatlık yapan aktif CHP üyesi Volkan Hüseyin Ertem’in sosyal medya hesabında muhalif paylaşımlar yapması nedeniyle voleybol hakemliği lisansına 2 yıllığına hak mahrumiyeti kararı verilmesini TBMM gündemine taşıdı.

HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ HAKEMLİKTEN OLDU
Son Güncelleme :

19 Nisan 2018 - 13:43

 olimpiyat

Adana’da avukatlık yapan Volkan Hüseyin Ertem’in uzun yıllardır sahip olduğu ve zaman zaman voleybol müsabakalarında görev yaptığı voleybol hakemliği lisansı hakkında geçtiğimiz haftalarda Türkiye Voleybol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından 2 yıl hak mahrumiyeti kararı verilmişti. İlgili yazıda hak mahrumiyetine gerekçe olarak Volkan Hüseyin Ertem’in sosyal medya paylaşımları gösterilmiş, paylaşımlarda Cumhurbaşkanına, Türkiye Büyük Millet Meclisine ve Türk milletine aleni aşağılama bulunduğu bu nedenle voleybolun imajına, marka değerine zarar verildiği ifade edilmişti.

MUHALİF OLMAK SPOR HAKEMLİĞİ YAPMAYA ENGEL MİDİR?

Konuyu TBMM gündemine taşıyarak Gençlik ve Spor Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP Adana Milletvekili, TBMM İdare Amiri İbrahim Özdiş “muhalif olan herkes her alanda tehdit altında” diyerek şu soruları sordu:

  • Söz konusu karara Volkan Hüseyin Ertem’in sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilmiş, federasyonun imajına leke sürüldüğü belirtilmiştir. Son 15 yıl içerisinde Bakanlığınıza bağlı tüm federasyonlarda bu ve buna benzer gerekçelerle kaç kişiye ceza verilmiştir?
  • Volkan Hüseyin Ertem’in paylaşımları muhalif olarak nitelendirebileceğimiz eleştirel paylaşımlardır. AKP yanlısı paylaşım yapan herhangi bir kişiye aynı şekilde ceza verilmesinin bir örneği var mıdır? Söz konusu cezalar sadece muhalif kişilikte olanlara mı verilmektedir?
  • Voleybol hakemliği ile sosyal medya paylaşımları arasında ne gibi bir ilişki vardır?
  • Bakanlığınıza bağlı tüm federasyonlarda gerekli lisansa sahip hakem veya sporcuların siyaset yapma yasağı bulunmakta mıdır? Bu anlamda herhangi bir yönetmelik maddesi mevcut mudur?
  • Volkan Hüseyin Ertem’in söz konusu karara neden olan hangi paylaşımında Türk Milletine, Türkiye Büyük Millet Meclisine ve Cumhurbaşkanına alenen aşağılama bulunmaktadır?
  • Avukat Volkan Hüseyin Ertem’in başına gelen bu olayla, geçtiğimiz yıl sosyal medyada Atatürk’e hakaret eden bir kişi hakkında mesleğinin gereği olarak suç duyurusunda bulunması ve kişinin 2.5 yıl hapis cezası almasının bir ilişkisi var mıdır? Voleybol hakemliği lisansı iptal edilerek adeta rövanş mı alınmaktadır?

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan