HÜKÜMETLER KÖYLÜSÜNÜ ÇİFTÇİSİNİ DÜŞÜNMELİ - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

3 Ağustos 2021 - 09:34

HÜKÜMETLER KÖYLÜSÜNÜ ÇİFTÇİSİNİ DÜŞÜNMELİ

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen hayvan yetiştiricileri ve et üreticilerine sahip çıktı. 

HÜKÜMETLER KÖYLÜSÜNÜ ÇİFTÇİSİNİ DÜŞÜNMELİ
Son Güncelleme :

26 Nisan 2018 - 10:52

 olimpiyat

TBMM genel kurulda açıklamalar yapan Milletvekili Türkmen, AKP Hükümetinin et politikasını eleştirdi.   Av Türkmen yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“1980 yılında Türkiye’de 50 milyon koyun varken bugün 25 milyon, 30 milyon keçi varken bugün bu sayı 10 milyona düşmüştür. Bunun en büyük nedeni girdi fiyatlarının yüksekliğidir. Sanayi ülkesi Almanya’da etin kilosu 3 Euro iken Türkiye’de 10-15 euro karşılığı Türk Parası fiyatla satılmaktadır. Türkiye’deki üreticiler başka ülkelerden et ithalini değil, üreticilerin desteklenmesini bekliyorlar. Et ithali yerine başka çözümler bulunması gerekmektedir. Ülkeyi geçici çözümlerle yönetmek yerine hem üretici hem de tüketiciyi koruyan bir tarım ve hayvancılık politikası geliştirilerek yönetilmesi gereklidir. Fakat AKP Hükümeti politika ve kalıcı çözümler getirmek yerine şeker fabrikalarını satmak ve eti dışardan ithal etmek gibi ne günü kurtaran ne de gelecekte üreticiyi koruyacak önlemleri almaktan acizdir. Üstelik yerli ve milli olduğunu söyleyen bir hükümetin böyle politikalarla ne yerli ne de milli olmadığı ortadadır. Köylüsünü, çiftçisini, halkını düşünen bir hükümet; onları korumak yerine tam tersi üç kuruşa muhtaç etmesi kabul edilemez. Ne yazık ki AKP Hükümetinin bu yanlış politikası üreticilerimizi zor duruma düşürerek iflasa sürüklemektedir” dedi. Türkmen devamla CHP iktidarıyla üreticilerimizi, çiftçimizi, köylümüzü ve tabii ki tüketicimizi koruyan politikalarımızı uygulayacağız. “dedi.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan