SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

İLÇE ADLİYELERİNİ FETÖ MÜ KAPATTIRDI?

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e verdiği soru önergesinde ve TBMM’de yaptığı konuşmada 2012 yılında kapatılan ilçe adliyelerinin yarattığı sorunları gündeme getirdi.

İLÇE ADLİYELERİNİ FETÖ MÜ KAPATTIRDI?
06 Aralık 2019 - 13:05

AKP döneminde birçok ilçe adliyesinin, bu arada seçim bölgesi Edirne’de de HSYK’nın almış olduğu kararla Havsa, Lalapaşa ve Meriç adliyeleri kapatıldığını ifade eden Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu: “Oysaki devlet yürütme teşkilatını kurduğu ilçelerde yargı teşkilatını da kurmak zorundadır. 2012 yılında adliyeleri kapatılan ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımız adalete ulaşmakta zorluk yaşamaktadır” dedi.

İlçe adliyesi 2012 yılında kapatılan Meriç İlçesinin terör örgütü üyelerinin yurtdışına kaçış için kullandıkları bir yer olduğunu ve geçen yıl 25 bin göçmen yakalandığını dile getiren Doç. Dr. Gaytancıoğlu alınan kararın yanlış olduğunu söyledi.

2012 yılında ilçe adliyelerinin kapatılması kararını alan HSYK’nın yapısını hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Söz konusu ilçelerimizdeki adliyelerin kapatılması vatandaşın adalete ulaşmasını güçleştirmek, devlete olan güvenini sarsmak için yapılmış bir FETÖ projesi midir?” diye sordu.

Adalet Bakanı Gül’e “İlçe adliyelerinin kapatılması kararını alan dönemin HSYK üyelerinin kaçı FETÖ üyeliğinden yargılanmakta veya ceza almıştır?” sorusunu yönelten CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu kapatılan ilçe adliyelerinin yeniden açılmasını istedi.

 losevy 0bulut1
face1 twit1 rekban” width=

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.