İLİŞKİLERDE ÇİVİ ÇİVİYİ SÖKER MANTIĞININ ACI VERİCİ YANI - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

9 Mayıs 2021 - 22:35
Şirvan YÜCEL

Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir. Sanat ve sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir ,Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir.

Şirvan YÜCEL

İLİŞKİLERDE ÇİVİ ÇİVİYİ SÖKER MANTIĞININ ACI VERİCİ YANI

İLİŞKİLERDE ÇİVİ ÇİVİYİ SÖKER MANTIĞININ ACI VERİCİ YANI
Son Güncelleme :

05 Ekim 2018 - 0:58

Bir ilişki bitince kişi yalnız kalmamak için başka birini arar. Ve bulur. Çok geçmeden aynı acı devam eder. Kişi acıyı unutmak için bir başkasını arar ama kendini aramak özüne iç dünyasını keşfetmek aklına bile gelmez. Kişinin olumsuz ilişkisi bitmişse bu süreç durumunda kendine zaman ayırmalı, kendisi ile yüzleşmeli hatalarından ders alıp o hataları, bir sonraki ki ilişkisinde yapmamalıdır. Sağlıklı bir birliktelikte öncesi dinlenme süreci çok önemlidir. Aksi halde zincirleme olarak kişi benzer negatif olan kişileri hayatına alarak acılar çekmeye devam edecektir. Dünya Değişim Akademisi Uzmanları bu konuda etkili bilgiler sunuyor.

“Denizde çok balık var” derler ama hiçbir balık başka bir balığın aynısı değildir, aynı türden olsa bile. Bunu duymak daha iyi hissettirebilir ama uygulanması kesinlikle daha iyi hissettirmeyecektir. Değerli birinin yerine başka birini koymak, o değerleri küçük düşürmek demektir. Yani bir acıdan başka bir acıya geçmek demektir. Burada “çiviyi çiviyle sökmek” prensibi fazla işe yaramayacak. Yeni ilişkinin ve partnerin eskisi gibi olup aynı acılara neden olmaması için değişmek gerekir. Bunun için de mutlaka etkili değişim araçları kullanılmalıdır. Aksi halde ilişki konusunda “aynı hamam aynı tas” olayıyla karşılaşmak kaçınılmazdır. Bir ilişki biter bitmez başka bir ilişkiye yönelmek, acılardan kaçmak ve değişmemek demektir çünkü değişim için zaman gerekir. İnsanlar acılarla başa çıkamayacak kadar zayıf oldukları için bu tür hatalı yaklaşımlarda bulunuyorlar.”

www.dunyadegisimakademisi.com

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  zkanneler anneorhan annelervahap annelerlutfu  chpemek
twittan facetan