İNSAN TEK BAŞINADIR - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

10 Mayıs 2021 - 22:03
Şirvan YÜCEL

Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir. Sanat ve sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir ,Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir.

Şirvan YÜCEL

İNSAN TEK BAŞINADIR

İNSAN TEK BAŞINADIR
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2018 - 19:12

Herkesin korktuğu ve kabul edemediği bir unsurdur yalnızlık. Kişi kalabalığın içinde de kendini yalnız hissedebilir. Bu his ona her fırsatta  kendini gösterir. Bu ses sezgi yolu ile kişiye gelir ve o an kimi insan korkar, ürperir bazı kişilerde mutlu olur. Temelde yalnızız. Bir sorun bir durum olduğunda. Kişiler sadece boş teselli verir. Daha sonra  boş teselliciler gider  kişi kendisiyle baş başa kalır. İşte o anla yüzleşme zamanı gelmiştir.

Dünya Değişim Akademisi Uzmanları yazlıkla ilgili bilgi paylaşımlarında bulunmaktadır.

“İnsan yalnızlıktan korktuğunda, yalnızlık duygusundan kaçtığında ve yalnızlığı kabullenmediğinde yalnızlık acıları çeker. O zaman kişi kendisini yalnız hisseder ve yalnızlıktan hoşlanmaz. Kişi yalnızlıktan kaçmak için kalabalığa karışır veya kendini uyuşturur. Yalnızlık çeken insan acılardan kurtulmak için kendini unutmak ister. O yüzden yalnızlık kişiye kim olduğunu unutturur tek başınalık ise hatırlatır. Tek başınalık insana kim olduğunu hatırlatma sihrine sahiptir. O yüzden tekâmül yolunda insan tek başınalığa erişince gerçekten kim olduğunu hatırlar. Birey tamamen tek başına kalınca ego söner ve yapay benlik güçsüz kalır. Tek başınalık şişmiş egoyu patlatır ve paramparça eder. O yüzden ego yalnız kalmaktan korkar, çünkü yalnızca başkalarıyla ilişkiler sayesinde beslenir ve ayakta kalır. O yüzden birey tek başına kalınca mucize gerçekleşir ve ego gücünü kaybeder. Bu nedenle tekâmül yolunda ego güçsüzleşir ve zayıflar. Tekâmül yolunda birey yalnız kalma korkusundan özgürleşir ve tek başına kalma cesaretine sahip olur. Bu cesaret sayesinde ego zayıflar ve saydamlaşır.”

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl demirzeydan delmirorhan demirsevkin demirburhan  chpemek
twittan facetan