İYİ İNSAN OLMADAN BAŞARI OLMUYOR - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

3 Ağustos 2021 - 10:11

Siyasi İletişim Uzmanı Çukurova Üniversitesi işletme ( Ekonomi ), Ankara Üniversitesi ( Siyasi iletişim uzmanlığı ) mezunu. Siyasi danışman olarak çalışıyor

Bünyamin KIRAÇ

İYİ İNSAN OLMADAN BAŞARI OLMUYOR

İYİ İNSAN OLMADAN BAŞARI OLMUYOR
Son Güncelleme :

25 Mart 2018 - 12:18

 olimpiyat

Ülkemizde yaşanan olumsuzluğu sürekli konuşuyorlar ama bu olumsuzluğu değiştirecek sistemi değiştirmeye çalışmıyorlar. ”İYİ İNSAN OLMADAN BAŞARI OLMUYOR” Bu kadar uzun sürdüğüne göre bence değiştirmek istemiyor olabilirler ama şu bir gerçek değişmeli diyenlerin sabrı kalmadı. / düşündüm de

Yoksa başarısız bir sistem mi başarılı olmaya engel.

İyi insan olursak başarılı oluruz bence, iyi ve örgütlü olmak için yapılması gereken önerilerim var / bunları gözden geçirip olumlu bir durum yaratırsak bu gün olmasa da yarın mutlaka birlik beraberlik sağlarız..

Bakınız : .

İYİ VE ÖRGÜTLÜ İNSAN olmak için:

*Çevrenizdekilere, karşılık beklemeden sevip saygı duydunuz mu?

*Davranışlarınızla ve söylemlerinizle karşınızdakini kendinize dost kabul ettirdiniz mi?

*Alçak gönüllü olmanın en değerli erdem olduğunu hiç fark ettiniz mi?

*İnsanlara ve topluma faydalı olmayı hiç denediniz mi?

*Kin duygusunun sizi esir almasına izin vermeden, bu duyguyu kalbinizden atabildiniz mi?

*Sözünüz ile özünüzün doğru olduğunu topluma kabul ettirebildiniz mi?

*Toplumu kandırmaya çalışan insanların karşısında durup hayır bu olmaz diyebildiniz mi?

*Vefalı olmayı hiç denediniz mi?

*Topluma karşı görev verdiklerinizden toplum adına hesap sordunuz mu?

*Kendi varlıklarını başkalarının varlıklarının önünde tutanlarla hiç insani olarak tartıştınız mı?

Bunlar gibi bir çok örnek var yapmamız gereken.

Peki, biz ne oldu da insanlığımızı kendimizden sakladık her zaman konuşurken nerede o eski insanlıklar veya insanlar deriz? ‘’O iyi insanları nerede nasıl kullanmasını gerektiğini bilemediniz’’ oysa O insanların sizden istediği çok bir şeyde yoktu, ne olurdu onları bir arada toplasaydınız da bugünkü bilmez yapı ortaya çıkmasaydı.

Nerede o eski insanlar? Diye hayıflanma cümlelerini sıkça duyuyoruz.

Kimi beyaz atlarına binip gittiler,

Kimilerini de siz selamsız sabahsız bıraktınız,

Aslında toplumuzda hala var ‘o’ iyi insanlar var olmaya da devam edecekler. Sadece siz onları görmek istemiyorsunuz. Hani dersiniz kapitalist toplum düzeni onları görmemize engel ‘’EVET’ o sistemin iyi kullanmayı da beceriyorsunuz. O iyi insanlar kapitalist toplumda yol gösterici olabilirler sizler düzeni değiştirmek istemiyorsunuz ki iyi insanlar görmek isteyesiniz. SUÇ SİZİN.

ŞUNU İYİ BİLİN’Kİ: iyi olmakla birlikte ( iyilik artı değer ), eğer sizde yoksa peygamberin torunu olsanız da kullanım süresine kadardır sizin saltanatınız.

Etrafınızda İyi insanlar olmadıktan sonra Dünyanın tüm parası, malı, mülkü, şöhreti, mevkisi, makamı senin olsa ne yazar ”ZAMAN İYİ İNSAN İLE YOLA ÇIKMA ZAMANIDIR.”

Bakınız :

*Sistemi değiştirmek istemeyenler.

*Az olsun benim olsun diyenler.

* İyi insanmış gibi görünenler.

* Ayrımcılık yapanlar.

* Dedikodu ile beslenenler.

* Kin ve nefret kusanlar.

* Kendini çok akıllı  zannedip hiç bir şey bilmeyenler,

* Sahte solcular,

* Sahte dinciler.

SİZ İYİ VE ÖRGÜTLÜ  İNSAN OLAMAZSINIZ.

Siyasetçilerinde başarılı olması için önce taraftarlarının desteğini, sonrada toplumun genelinin onayını alması lazımdır ki, seçim yoluyla siyasal başarı sağlayabilsin… Bu yeter mi, yetmez, toplumun geriye kalanı, yani sizi desteklemeyenlerle de ilişkileriniz nasıl olacak? Onlarla kavgayı mı başarı sayacağız, uzlaşıyı mı başarı sayacağız? Siyaset bir gerilim aracı olduğu kadar uzlaşıyla huzur aracıda olabilir, ben huzuru başarı sayarım siz neyi başarı sayarsınız bilmem… Seçimler de başarısız olarak muhalefet olan partilerin başarı ise iktidarın iyi denetlenmesiyle ve alternatif politikaların üretilmesine bağlıdır… Bu yüzden iyi insanların olması gerekli kendinizi bu konuda samimi bir şekilde kıyaslayın bakim başarılı OLABİLİR / MİSİNİZ?

Son söz : iyi ve nitelikli olmanın kadını erkeği olmaz kadınlar kızmasınlar bana ama bugünlerde çok donanımı olmayan kadında çok donanımlı kadınların önüne çıkıyor, bu vaziyet belli bir zaman sonra bu günkü erkek yapısına dönebilir.

Toplumun derdi kadın olması veya erkek olması değil Toplumun derdi yarasına merhem olacak fikir düşünce üretenlerdir.

İYİ / BAŞARI / SONUÇ : İKTİDAR

Saygılarımla

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan