SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

 width=

KAÇ TÜR FEDAKARLIK VARDIR?

KAÇ TÜR FEDAKARLIK VARDIR?
Şirvan YÜCEL
Şirvan YÜCEL( sirvanyucel@hotmail.com )
Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir. Sanat ve sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir ,Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir.
15 Mayıs 2019 - 8:54

Evet üç tür fedakarlık vardır.Bakalım siz bu fedakarlıklardan hangisini günlük yaşantınızda uyguluyorsunuz? Kime ne kadar sıklıkla fedakarlık yapıyorsunuz. Bildiğiniz gibi fedakarlık almak değil beklentisizce vermektir. Dünya Değişim Akademisi Uzmanlarının bilgilerine başvurarak kaç tür fedakarlık vardır? Para vermek ne tür fedakarlıktır? Bu fedakarlıkar nelerdir? En olumlu fedakarlık nedir ve nasıl yapılır?  sorularımıza cevaplar buarak bilgileneceğiz, ayrıca  yazıyı okuyanlar fedakarlık yapma konusunda daha bilinçli olacaklar.

”Bu eylemi hangi niteliğin etkisi altında yaptığınızda önemlirdir. Yanlış zamanda, yanlış kişiye verilen para yanlış sonuçlara neden olur ve ve bu tür fedakarlık cehalet modundadır. Örneğin birine para verdiniz ve o kişi bu parayla kokain aldı. Bu cehalet içinde yapılan fedakarlıktır.

Veya parayı bankaya verdiniz ve faiz kazandınız. Bu ihtiras içinde yapılan fedakarlıktır. Ya da parayı aç insanların beslenmesi için verdiniz. Bu erdemlilik modunda yapılan fedakarlıktır.

Ama eğer bir kişinin tekamülüne, yardım ederek Değişim Sanatı tekniklerini önerirseniz  bu, erdemliliğin ötesinde yapılan bir fedakarlıktır. Çünkü bu fedakarlık hem sizin hem başkasının spiritüel tekamülüne katkıda bulunmaktır. Bu tür fedakarlığın sonuçu sonsuz mutluluktur. Bu fedakarlıkla insanlığın tekamülüne neden oluyorsunuz.

Transandantal fedakarlık beklentisiz ve koşulsuz sevgi modunda yapılırsa pozitif etkileri katlanarak artar. Karşılığında daha fazlasını yapmak için elinize beklemediğiniz bir şekilde para geçer. Eğer o parayı tekrar tensandantal fedakarlık yapmka için kullanırsanız para katlanarak geri döner ve zengin olursunuz. Önemli olan zenginlik artınca yoldan çıkmamak.

Çünkü zenginlik yanlış bir şekilde kullanılırsa eli açık insanı eli sıkı yapar. Ama doğru şekilde kullanılınca bir cimriyi cömert yapar çünkü fedakarlığın özgürleştirici etkisi vardır. Kişi güvence konusunda korku ve endişelere sahip olunca cimrileşiyor ama korkular giderilince cömertleşiyor.

Doğru zamanda ve doğru yerde yapılan fedakarlık insanı korkulardan azat eder, özgüvenini artırır, zekasını aydınlatır, güç verir ve spiritürel tekamülü sağlar. Her ne olursa olsun yaşamak için fedakarlık yapmak zorundasınız. Bu yüzden doğru fedakarlık yapmayı öğrenin ve kalıcı mutluluğa ve bozulmaz huzura kavuşun.”

 losevy geziblog 0bulut1
 face0 twitter0 rekban” width=
Mustafa ÖzgürYAZARLAR
UZAKLARIN BAYRAMI…
Mustafa ÖzgürYAZARLAR
KENDİ YALANINI GERÇEK ZANNETMEK!
Mustafa ÖzgürPOLİTİKAYAZARLAR
 CHP SEYHAN ADAYI KİM OLACAK?
Mustafa ÖzgürPOLİTİKAYAZARLAR
CHP ADANA’DA ‘BARUT’ KOKUSU YAYILIYOR…

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.