Kimdir bu Atatürk? - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

25 Haziran 2021 - 13:04

Adana Barosu eski Başkanı

Mengücek Gazi ÇITIRIK

Kimdir bu Atatürk?

“…… Sarışın bir kurda benziyordu.

Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı.

Yürüdü uçurumun başına kadar,

eğildi, durdu.

Kimdir bu Atatürk?
Son Güncelleme :

30 Mayıs 2021 - 11:17

Bıraksalar

İnce, uzun bacakları üstünde yaylanarak

ve karanlıkta akan bir yıldız gibi kayarak

Kocatepe’den Afyon ovasına atlayacaktı.”

***

Büyüklüğünü, gerçekleştirdiklerini, ileriyi gören düşüncelerini dünya kabul etmiştir.  UNESCO, 1981 Yılının Atatürk’ün Doğumunun Yüzüncü Yılı olarak ilan edilmesinin gerekçesini şöyle açıklamıştır:

Atatürk uluslararası anlayış, işbirliği ve barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, UNESCO’nun yetki alanlarında yenilikler gerçekleştirmiş bir inkılapçı, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önderlerden biridir.

İnsan haklarına saygılı, insanları ortak anlayışa ve devletleri dünya barışına teşvik eden, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, din, ırk ayırımı gözetmeyen, eşi olmayan devlet adamı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur”.

***

Kindar ve din tacirleri, sütlerinin gereğini yapıyorlar. Susanlar, izleyenler, bundan medet umanlar zaten ne olduğunuzu biliyoruz, karaktersizliğinizi, onursuzluğunuzu  biliyoruz ve farklı bir davranışta beklemiyoruz sizden. Kalitesizliğiniz, tescillidir. Yel, kayadan ne alır ?

Av. Mengücek Gazi ÇITIRIK

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan