KOŞULLAR DEĞİŞİRSE BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

8 Mayıs 2021 - 06:43
Bünyamin KIRAÇ

Siyasi İletişim Uzmanı Çukurova Üniversitesi işletme ( Ekonomi ), Ankara Üniversitesi ( Siyasi iletişim uzmanlığı ) mezunu. Siyasi danışman olarak çalışıyor

Bünyamin KIRAÇ

KOŞULLAR DEĞİŞİRSE BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

KOŞULLAR DEĞİŞİRSE BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Son Güncelleme :

01 Haziran 2019 - 16:13

Evde oturma tatili başladı… Tam 10 gün ( ye – iç – gez aslında AMA ? )

Bayramlar dini’de olsa milli’de olsa halkın kaynaşma günüdür…

Dini bayramlar gün olarak 3 ile 4 gün olarak kutlanır bu günler aslında ( insanların yaşadığı coğrafyada tüm yaşayanlara serbestçe merhabalaşma kucaklaşma günüdür ) ‘ÖNEMLİDİR’

Milli bayramlar Ülkemizin çeşitli tarihlerde kazandığı milli mücadele günleridir bu günleri Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK biz Türkiye de yaşayan tüm insanlara armağan etmiştir. 1 gün sürer ‘ÖNEMLİDİR’

DİNİ BAYRAMLAR…

Bayramları anlatırken eskiden diye başlarız eskiye çok büyük özlem duyarız neden derseniz ? Suç eskiden diyen hepimizin ” koşulları muhafaza edemedik” oysa sevgi saygı hoş görü bunların hepsi doğuştan itibaren insanın insandan örnek alması gereken huylarıdır kimseler bunu huyları kişiye değiştirmeye gücü yetmez ama biz değiştirdik.

Misal = Bayram sabahı evin büyükleri sabah erkenden uyanır kocaman bir sofra hazırlar en güzel giysilerini giyer suratları koşullar ne olursa olsun hep güler her güldükçe sıcak sohbetler ve tembihler başlardı (şunu da bunu da onu da ziyaret edelim ) hasta olan insanlar büyük veya küçük hiç fark etmez ziyaret edilirdi. Ölen tanıdıkların ilk bayramı olursa mutlaka ailesi ziyaret edilir acılarına ortak olunurdu.

BUGÜN YAPILIYOR MU BUNLAR ?

Belki vardır ama gerçek şu ki ülkenin yarısından fazlası bunları yapmıyor sadece ah nerede o eski bayramlar deniyor. YAPMACIK ROL KESİLİYOR

Ekonomik koşullar sosyal yaşantıyı tamamen bitirmek üzere kimsenin kimseye güveni olmadığı bir ülkede Bayram yapmak mümkün mü ?

İnsani Ekonomik koşulları Devlet belirler tasarruf koşullarını Aile belirler şu anda millet fakir yönetenler zengin nasıl Bayram yapmak mümkün mü ?

Ülkede yoksulluk alt sınırı 7 Bin TL asgari ücret  2 Bin TL nasıl Bayram yapmak mümkün mü ?

Ülkede işsiz, asgari ücretli, memur, emekli var ekonomik koşulları farklı da olsa Devlet ikramiye sistemi uyguluyorsa hepsine yani tüm vatandaşa vermeli sadece oy almak için emekliye bin lira veriyorsa bu kesinlikleinsanların düşüncelerini kendilerine uydurmak için satın almaktır. Tüm insanlar bunu böyle dile getirmelidir bugün uygulanan durum sürekli ayrışmaya neden bir durumdur. Peki emekli aldı 1000 TL  diğerleri beş parasız yanlış yorumlanmasın doğru gitmeyen sistem bu sistem gemisini yürüten kaptan sistemi bugün işine yarar ama yarın sana da sırt çevirir.  nasıl Bayram yapmak mümkün mü ?

Öte yandan Bizim seçtiğimiz milletvekilleri yirmi bin lira bayram parası alıp sonra biz parasızları bayramlaşma sırasına sokarlar. Sözümüz tüm partilerin milletvekillerine sizler bizler için birşeyler yapsaydınız da bizler de Bayram yapsaydık. Örnek = Koşulları hep aynı yapmak adına sokak mücadelesi…. Var mı… Yok… nasıl Bayram yapmak mümkün mü?

Dünkü Bayram ile Bugünkü bayramın sadece adı aynı ne koşulları nede ona gösterilen sadakat aynı değil… bizler gelene ağam gidene paşam demeye devam edersek bugün yaşadıklarımızı yarınlarımız da arar oluruz dikkatli insan olalım bayramlarda yapmamız gereken SEVGİYİ SAYGIYI bayram olmadığı günlerde uygulayalım.

MEVCUT KOŞULLARI İYİ YAPAMIYORSAK KORUMAYA ALALIM DERİM AMA CESARET VE GÜVEN OLURSA İYİ YAPABİLİRİZ.

Sevgili Orhan VELİ nin dediği gibi

‘‘cep delik, cepken delik

yen delik, kaftan delik

don delik, mintan delik

kevgir misin be kardeşlik.’’,

BU DURUMDAYIZ nasıl Bayram yapmak mümkün mü?

Saygılarımla

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  chpemek
twittan facetan