SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

 width=

‘NEFES AL, NEFES VER’

“Astımınızla sağlıklı yaşayabilirsiniz” sloganıyla, 7 Mayıs Dünya Astım Günü’nde çeşitli etkinlikler düzenlenecek

‘NEFES AL, NEFES VER’
05 Mayıs 2019 - 12:23

Teknolojik gelişmelere paralel olarak; küresel ısınmayla birlikte dünyada Astım daha da yaygınlaştı. Yapılan araştırmalarda yaklaşık 300 milyon astım hastası olduğu ifade ediliyor. Ani kasılma, nefes alamama ve sonunda ölümle sonuçlanan Allerji, Astım, Koah gibi kronik hava yolu hastalıkları ile ilgili toplumda farkındalık yaratmak için her yıl Mayıs ayının ilk Salı günü, Dünya Astım Günü olarak kabul edilmiştir.
Alerji İmmünoloji Derneği Adana Bölge Temsilcisi ve Ç.Ü. Çocuk Alerji İmmünoloji Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Derya Altıntaş, Kronik Hava Yolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı (GARD) çerçevesinde, tüm hekimleri, kamu yetkililerini, sivil toplum kuruluşlarını (STK), yerel
ve yaygın medyayı birlikte çalışmaya ve astım konusunda farkındalık yaratmaya davet etti.
Prof.Dr.Derya Altıntaş, GARD Türkiye kapsamında, T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Türk Toraks Derneği ve Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği işbirliği ile Dünya Astım Günü etkinlikleri çerçevesinde, ülkemizde 2019 yılında da toplum ve sağlık çalışanları için eğitim ve farkındalık toplantıları düzenlendiğini, “Astımınızla Sağlıklı Yaşayabilirsiniz” teması ile bu yıl 7 Mayıs 2019 tarihinde ülkemizde de çeşitli etkinlikler yapılacağını söyledi.
ETKİNLİKLER
Astım/ Oniki Çalışma Grubu ve Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından hazırlanan Dünya Astım Günü etkinlikleri kapsamında “Nefes al, nefes ver” sloganıyla, 7 Mayıs Salı günü saat 10.00’da fidan dikme, saat 11.00’de de Çocuk Köyü Konferans Salonu’nda Prof.Dr.Derya Ufuk Altıntaş’ın konuşmacı olduğu bir panel düzenlendi.

 

 losevy geziblog 0bulut1
 face0 twitter0 rekban” width=
Mustafa ÖzgürYAZARLAR
UZAKLARIN BAYRAMI…
Mustafa ÖzgürYAZARLAR
KENDİ YALANINI GERÇEK ZANNETMEK!
Mustafa ÖzgürPOLİTİKAYAZARLAR
 CHP SEYHAN ADAYI KİM OLACAK?
Mustafa ÖzgürPOLİTİKAYAZARLAR
CHP ADANA’DA ‘BARUT’ KOKUSU YAYILIYOR…

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.