O ZAMAN HERŞEY GÜZEL OLUR - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

8 Mayıs 2021 - 07:11
Bünyamin KIRAÇ

Siyasi İletişim Uzmanı Çukurova Üniversitesi işletme ( Ekonomi ), Ankara Üniversitesi ( Siyasi iletişim uzmanlığı ) mezunu. Siyasi danışman olarak çalışıyor

Bünyamin KIRAÇ

O ZAMAN HERŞEY GÜZEL OLUR

O ZAMAN HERŞEY GÜZEL OLUR
Son Güncelleme :

09 Temmuz 2019 - 17:25

Yerel seçimler bitti artık “seçilenlerin” “seçenlere” teşekkür etmesinden ziyade sorunlarını çözme zamanı geldi.

Siyasette bir yere gelmek bir takım işidir gerek siyasi kadro gerekse bürokratik kadro bu takım içerisinde seçilmeli diye düşünüyorum.

Siyasetçinin takımı sadece kendi çevresi olarak görürse yanılgıya düşer tabi yakın çakışma arkadaşları vardır ama asıl takın her türlü zorluklara karşı duran ve artık yeter diyen “Halktır” bu halk seçilenin mensubu olduğu partili olur veya oydaş olur başka partili olur hiç fark etmez sadece fark edilmesi gereken gerçek ihtiyaç sahibi olanlardır. İHTİYAÇLAR UZUN BİR SÜRENİN BİRİKİMİDİR AYRICA İŞSİZLİK ADANA DA SANAYİ OLMAMASINDADIR.

Seçilen Siyasetçinin siyasi çevresinde kendini seven veya sevmeyen kim olursa olsun kişiye yada kişilere kin ve nefretle bakması ayrışmaya hatta kutuplaşmaya neden olur bu durum CHP’nin iktidara gelecek yolunu tıkar.

Seçilen Siyasetçi kendine meslek olarak ( Vatandaşın işini kolaylaştırmayı seçmiştir ) Vatandaş yaşadığı il veya ilçede önemli yada önemsiz bir dolu sorunla karşılaşabilir bu sorunları kendini bir yöneten kadar yetkili his etmeli ki sorunu sözlü veya uygulamalı çözüme ulaşsın. HALK SÜRECE DAHİL EDİLMELİ.

Tüm seçilenler aidiyet duygusu mutlaka uygulamaya geçirmeli yıllardır CHP ne yerelde nede genelde söz sahibi olamadı / bu yüzden tabanı oldukça çok ekonomik ve sosyal çöküş içerisinde o aidiyet duygusu uygulanır da yaralarına merhem olunursa CHP gelecekte iktidar olur.

CHP Seçimlere ortak girdi tabi ki buna karşı değiliz… ama şu da gözden kaçmasın bizimle seçimlere giren parti sadece ismini değiştirdi daha önceleri iktidar olmasa da devlet katında kadroları vardı… CHP de bu eksik neden derseniz iktidar olmadığı için bürokratik kadro yetiştiremedi yada olan yerlerde fırsat verilmedi / durum bundan sonra daha farklı olsun. “Bizim akademik yetişmiş çocuklarımız siz seçtiklerimizin bürokratik kadrosu olsun” bu konuya  lütfen önem verin hepimizin bu konuda sizin olumlu tavrınıza ihtiyacımız var. ( PROJE ÜRETECEK GENÇLERİMİZİ DEĞERLENDİRİN. )

Siyasilerin toplumsal siyasette net tavırları olmalı biz bu net tavrı önce ilçelerde daha sonrada il başkanlık ve yönetim oluşumunda bekliyoruz… Öyle durum ki seçilmiş ne il nede ilçe başkanı var şu anda bir çok il veya ilçe yöneticileri de yedeklerde oluşmuş… peki bu bir başarının önüne geçen etken değilmidir… Bizler bundan sonra ilçede veya İlde  görev yapan yönetici veya Başkanların nitelikle özellikli ayrıca çözüm odaklı olmasını istiyoruz bunun yolu neyse genel merkez açmalı.

BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ KENDİNİ YETİŞTİRMİŞ PIRLANTA GİBİ İNSANLARDIR ONLARI SEVİYORUZ BİZLERİ PROJECİ BİR KADRO OLARAK GÖRMELERİNİ İSTİYORUZ.. ayrıca Seçilmiş Belediye meclis üyeleri sizleri Belediye başkanlarının etrafında değil halkın yanında görmek istiyoruz.

Son söz – Sözde değil özde birlik olalım Seçilmiş arkadaşlar hepinizi hepimiz seviyoruz sizde yani biz halkı onurlandırın ki bizde sevinelim.

O ZAMAN HERŞEY GÜZEL OLUR.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  chpemek
twittan facetan