OLGUN OLMAYA ÇALIŞMAK VE STRES - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

5 Mart 2021 - 12:45
Şirvan YÜCEL

Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir. Sanat ve sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir ,Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir.

Şirvan YÜCEL

OLGUN OLMAYA ÇALIŞMAK VE STRES

OLGUN OLMAYA ÇALIŞMAK VE STRES
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2018 - 9:58

 sayfadalogoil

Herkes birşeyler olmaya çalışıyor. Önce kişi kendi içine bakıp kendi olmalıdır. Derinden hissedilen her ne ise o şey zamanla ortaya çıkacaktır. Olgun veya başka şeyler olma çabası insanda strese neden olur. Bu durum kişi nin hayatını olumsuz etkiler.

Dünya Değişim Akademisi Uzmanları bu konuya bilimsel açıklama getiriyor.

“Kişi olgun değil ama toplum onun olgun davranmasını istiyor ve kişi olmadığı şey olmaya çalışıyor. Bu, gerilime neden oluyor. Stres budur. Olmadiğın şey olmaya çalışmak stres yaratıyor. Stres de mutsuzluğa neden oluyor. Kişi bu stresi üstünden atmak için alkol kullanıyor ve uyuşunca suni kontrolünü kaybediyor ve olduğu gibi davranıyor yani olgunlaşmamış kişi oluyor. Yani olgun olmak ve olgun olmaya çalışmak iki farklı şeydir. Suni çabalarla olgun olamazsınız. Suni çabalarla sadece bir taklitçi veya ikiyüzlü olabilirsiniz ama olgunlaşmış insan asla olamazsınız. Çünkü olgunlaşmak için tekâmül etmek gerekir. O zaman doğal kontrollülük ortaya çıkar. Burada önemli olay olgunlaşan insan, olgunlaşma sürecinde olan kişi bu kontrole kendiliğinden sahip oluyor. Zihinsel, duygusal ve fiziksel kontrole kendiliğinden sahip oluyor. Olay öyle gelişiyor. Ama tabi ki, olgunlaşana kadar kendinizi kontrol etmeye çalışacaksınız. Fakat olgun gözükmek için değil, sadece yaşam dengelerini korumak için. Olgunlaşmış insan bütünleşmiş olur. O bütün gerekenleri varlığında bütünleştirir. Bu bütünleşme olgunlaşma sürecinin bir parçasıdır. Enerji ile bilincin bütünleşmesi bu sürecin ezoterik yönüdür. Bu gizemi bilen gerçeği bilir.”

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al