PARTİLERİN GENEL MERKEZLERİNE AÇIK ÇAĞRI... - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

8 Mayıs 2021 - 12:41
Mustafa ÖZGÜR

Gazeteciliğe 1986'da Adana'da Çukurova Gazetesi'nde başladı. 1987'den itibaren sırasıyla Tercüman, Günaydın, Milliyet ve Sabah gazetelerinde muhabir olarak çalıştı. 1994'te başladığı Akşam Gazetesi'nde Haber Müdürlüğü'nün ardından 4 yıl Bölge Müdürlüğü yaptı. 2000-2010 yılları arasında Mersin'de Yeni Gazete'de Genel Yayın Müdürlüğü görevinde bulundu.

Mustafa ÖZGÜR

PARTİLERİN GENEL MERKEZLERİNE AÇIK ÇAĞRI…

PARTİLERİN GENEL MERKEZLERİNE AÇIK ÇAĞRI…
Son Güncelleme :

14 Kasım 2018 - 13:47

BİZİ KANDIRAMIYORLAR SİZİ DE KANDIRMASINLAR…

Türkiye 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere kilitlendi.

Tüm siyasi partilerde başkan adayı kim olacak, diye merakla bekleniyor.

Başkan adaylarının kim olacağı sorusuna yanıt arayan yurttaşın dışında,elini ovuşturarak bunu bekleyenler de var…

Yerel yönetimlerde başkanlar kadar öneme sahip meclis üyelikleri için de büyük bir yarış sürüyor…

Şimdi ‘Bunda ne var?’ diyebilirsiniz.

Çok şey var, hem de çok şey…

Buradan tüm siyasi partilerin özellikle de CHP’nin Genel Merkezi’ndeki karar vericilere seslenmek istiyorum.

Bu seçimler, teme olarak yerel yönetimler için olsa da referandumla değişen rejimin bence ilk halk oylaması olacak, bu yönden de önemi büyüktür.

Ülkesine ve halkına hizmet için saf duyguları ve ideolojileri ile yola çıkanlara hiç bir sözüm yok hatta hepsini buradan alkışlıyorum.

Gelin görün ki hepsi böyle değil. Siyasi menfaat sağlamak isteyenlerin manevralarına tanıklık etmeye başladık bile.

Belediye başkanlığına aday adayı olan bazı kişilerin kulislerde, ‘Başkası atanırsa bende meclis üyeliği talep edeceğim’ dediği kulaklarımıza geliyor. Bu ülkeyi değil kendini düşünmektir. Kendine bir yer aramak için halkı, partinin karar organlarını kandırmak, “BÜYÜK İSTERİM, KÜÇÜĞE RAZIYIM”demek siyasi bir ahlaksızlıktır.

Üyesi bulundukları partilerde abiler, ablalar bularak kendini belediye meclislerine atmak isteyenler, inanın bunu ülke değil kendileri için istiyorlar.

İşte bu yüzden tüm siyasi partilerin genel merkezlerinde ve il yönetimlerinde karar vericilere seslenmek istiyorum;

Son dönemde düşmanlar dost oldu, böyle çıkarcıların ağabey/abla ilişkilerinde yakınlaşmalarına çok fazlaca tanıklık ediyoruz. Bizleri kandıramıyorlar, hepsini görüyoruz ama sizlerin de görmesini istiyoruz.

Sizlere çağrımızdır, hiç bir belediye başkan aday adayını halk deyimiyle ‘Attan indirip eşeğe bindirmeyiniz’ çünkü onlar ata binmek istiyorsa bulundukları yerde kalsınlar.

Kısa ve öz cümleyle hiç bir belediye başkan aday adayını karşımıza listelerde belediye meclis üyesi olarak çıkarmayınız. Böyle birşey olursa bunun adı halkı kandırmak olur, ya da “İçinizde meclis üyesi olacak düzeyde kimse yok” demektir, halkı aşağılamaktır.

Geçmişte bunu çok yaşadık, bu seçimde de bizlere yaşatmak için ikili ilişkilere başlayanları görüyoruz.

Tüm partiler adaylarını yeterliliklerine bakarak belirlemeli. Utanma duygusunu kaybetmiş her seçimde talepkar isteklerle yurttaşın karşısına çıkanları tercihten uzak durmalıdır.

Unutmayın kendi seçmenine ihanet ederek yönetimlere yakın kişilerin seçilecek noktalara konması sadece partiliye değil ülkeye de ihanettir. Bu ihaneti gerçekleştirenler kendi seçmeninin ülkesi adına partisinden uzaklaşmasını ihanetle tanımlayamaz.

Siyasette ihanet, ülkeyi değil kişisel çıkarları düşündüğün an başlar.

 

 

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  chpemek
twittan facetan