SANAT MÜZİĞİMİZE YENİ SESLER ARANIYOR - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

3 Mart 2021 - 15:32

SANAT MÜZİĞİMİZE YENİ SESLER ARANIYOR

Adana Musıki Derneği, Türk Sanat Müziğine gönül veren ve öğrenmek isteyenlere her yıl olduğu gibi yine kapılarını açıyor…

SANAT MÜZİĞİMİZE YENİ SESLER ARANIYOR
Son Güncelleme :

15 Ekim 2018 - 16:22

 sayfadalogoil

Adana Musiki Derneği, Türk Sanat Müziği’ne gönül verenlere, öğrenmek isteyenlere kapılarını açıyor. 19 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 18.00’e kadar müracaatlar kabul edilecek. Aynı gün seçmeler yapılacak. Seçmelere katılmak isteyenlerin 05325675003 nolu telefondan veya Salı ve Perşembe günleri 18,00-20,00 saatleri arasında bizzat derneğe gelerek başvuru yapılabilecek.

1974 yılında kurulan Adana Musiki Derneği, kentimizde bu amaçla kurulan ilk dernek olup, bir yandan musiki eğitimini sürdürürken, disiplin ve musıki ahlakını da ön planda tutmaya devam ediyor.

Musıki nazariyatı, usul, makam, solfej, repertuar ve saz dersleri her dönemde çalışmalar arasında büyük yer tutarken, sadece musıki öğreten bir kurum olmayan Adana Musıki Derneği, diğer yandan çalışmalara katılan gençlerin eğitimlerine önem verip eksikliklerini gidermeye çalışarak, onları sosyal yaşama hazırlayıp, kardeşlik ve sevgi duygularını da geliştirmeyi hedeflemektedir.

Türk Musıkisini seven ve öğrenmek isteyenler, Adana Musıki Derneği’ne başvurarak, bu konuda eğitim alabilmektedir. Yeterlilik seçmelerinin ardından dernek bünyesine alınan öğrenciler belirlenen program çerçevesinde musıki eğitimi almaktadır. Bu amaçla dernek bünyesindeki İcra Heyeti çalışmalarının yanı sıra 1.sınıf oluşturmuş olup bu sınıfa kabul edilen öğrencilere değişik gün ve saatlerde Zuhal Sevin nezaretinde nazariyat, usul, makam ve solfej derslerinden oluşan temel bir eğitim verilmektedir. Dersler sonucu düzenlenen ara ve ana sınavlarda başarılı olan öğrenciler İcra Heyeti’ne alınmakta, musıki bilgi ve becerilerini geliştirmek için derslere katılmaktadırlar.

Ders saatleri çalışan kesimin ve öğrencilerin zamanları gözetilerek programlanmış olup, tüm sınıfların musıkî çalışmaları farklı günlerde olmak üzere 18:30 – 20:30 saatleri arasında yapılmaktadır.

İcra Heyeti’nin çalışmaları Ali İNTİZAM ve Şükrü BİRBAŞ’ın şefliğinde yürütülmekte; bu çalışmalar her yıl muhtelif zamanlarda düzenlenen konserlerle musıkiseverlere sunulmaktadır.

 

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al