SANATIN KİŞİLİK İLE ORTAYA ÇIKIŞI - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

10 Mayıs 2021 - 22:37
Şirvan YÜCEL

Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir. Sanat ve sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir ,Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir.

Şirvan YÜCEL

SANATIN KİŞİLİK İLE ORTAYA ÇIKIŞI

SANATIN KİŞİLİK İLE ORTAYA ÇIKIŞI
Son Güncelleme :

24 Temmuz 2018 - 9:26

Sanatçı yaratıcılığını eserlerine aktararak dış dünya ya açılır, toplumla çalışmalarını buluşturur bunun için bazı aracı kurular vardır bunlardan bazıları, sanat serlerinin sergilendiği müzeler, galeriler ,sanat atölyeleri vs. aracı olan yerlerdir ; bununla birlikte sanatçı ve eserleri topluma mail oluyor sadece resim, heykel, vs. sanatçıları değil bütün sanat dallarındaki sanatçılar toplumun önemli parçalarını oluşturuyor, kimi müziğiyle, kimi danslarıyla, kimi şiirleriyle, kimi romanlarıyla ,bir çok alanda ki sanatlardan bahsedebiliriz sanatçı eselerini çıkarırken ve bunu toplumla paylaşırken aslında kendini de yansıtyor yani demem o ki; bunun yanı sıra bir sanatçının kişisel gelişimi de çok önemli ,yaratıcılığı, topluma yarar sağlarken bir taraftan da egosu şişmemeli, sanatçının kişisel gelişimi olumlu ve pozitif olmalı sanatta ego ya ve egosal tepkilere yer vermemeli ,şahit olduğumuz veya duyduğumuz durumlar olmuştur, sanatçının eserini sergilerken ki tutumları ,konuşması, tavır ve davranışları bazen yaptığı çalışmanın önüne geçebiliyor ;bana göre bir eserin önüne sanatçı geçmemelidir o yaratıcılığını kullanıp eserini ortaya çıkarmış topluma sunmuştur, artık onun geride kalıp eserlerinin toplumla kaynaşmasını, izlemelidir.

Bu durum da sanatçı kendini her alan da geliştirmelidir bende eserlerimi çıkarırken , sergilere katılırken veya sanat dersleri verirken bu ölçülere dikkat etmeye özen gösteriyorum ,kendimi geliştirici kitaplar okuyorum , kişisel gelişimime önemli katkısı olan Dünya Değişim Akademisi Uzmanlarının bazı sözlerini paylaşmak isterim!

”Gerçek özümüz zihinde yansıyan benliğimiz den çok daha saf tır.”

” Başkalarına ışık olmak için içinizdeki ebedi ışığı dışa vurmanız gerekir.”

”Yaratıcılığı uyanmış insan kendisi için değil başkaları için yaratmak ister.”

”Egosu şişmiş insan depresyona mahkumdur.!!

” İnsanın hayatında her zaman pozitiflikler ve negatiflikler var kişi kendinin gözlemcisi olmazsa negatif seçimler yapıp daha da çöker ya da pozitifleşip pozitif seçimler yapabilir.”

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl demirzeydan delmirorhan demirsevkin demirburhan  chpemek
twittan facetan