Sapla Samanı Karıştırmamak! - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

16 Nisan 2021 - 20:04

Sapla Samanı Karıştırmamak!

Anadolu’da çokça bilinen bir durum olsa da siyasetçilerimizin, askerimizin ve yargı mensuplarımızın pek bilmediği açıktır.

Sapla Samanı Karıştırmamak!
Son Güncelleme :

07 Nisan 2021 - 9:32

Bilinse idi şayet;

*Bir gece yarısı 103 Amiralin “Düşünce Özgürlüğü” kapsamında değerlendirilecek fakat açıklanma saati ile kullanılan ünvanları sebebiyle sündürülecek bir bildiri -kaldı ki Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni en iyi bilecek kişiler olmasına rağmen- yayınlanmazdı.

*Bu bildiriye karşı düne kadar FETÖ ile kol kola yürüyen fakat 15 Temmuz’un yaşanmasına sebep olan İktidar partisinin yetkillilerince “Darbe Bildirisidir” çıkışı yapılmaz ve E. Amiraller hakkında işlem yapılmalı denilip gözaltına aldırılmazdı.

*İktidarın küçük ortağı olan MHP’nin G. Başkanı Devlet Bahçeli kalkıp 2004 yılında silahlı kuvvetler mensuplarına “İktidarı uyarın” diye mektup yazdığını unutup sanki kendi takmış gibi “Rütbeleri sökülsün” diyemezdi.

*Bu ülkede darbelerden en çok zarar görmüş insanlarının mensup olduğu ülkenin ana muhalefet partisi olan CHP’nin “Fikir Hürriyeti” demekle yetinmeyip “Yanlış zamanlama ile bu ülkeye darbeyi çağrıştıramazsınız, şayet söyleyecek sözünüz var ise üniformanızı çıkardığınızı unutmadan gelin sözünüzü mecliste söyleyin.” demesi gerekmez miydi…

*Geçmişte bir çok kritik görevde bulunan eski İçişleri Bakanlığı dahi yapmış olan İyi Parti G.Başkanı “Zevzekliktir” diyerek bu ülkeye birçok hizmeti olan fakat hali hazırda görevlerinden emekli olmuş insanlara saygısızlık edemezdi.

*Yarın bir gün amirallerin yargılanması halinde dosyalarını inceleyecek olan Yargıtay Başkanlığı “İhsas-ı Rey” olarak algılanacak açıklamayı yapamaz; İdari Kolluğun amiri sıfatında olan İçişleri Bakanı  burunlarından dibinde olan FETÖ’cüleri bulamazken çıkıp “24 Saatte ilişikli olduğu partiyi tespit ettik” diyemezdi.

Peki bunca açıklama yerine ülkeyi kaostan kavgadan uzak tutmak, on düşünüp bir konuşmak çok mu zor!

Elbette değil.

Düşünün bir sabah uyanmışsınız ve böyle bir bildiri var.

Çıkıp,

Bu devletin her yurttaşının fikrini beyan etmesi anayasal hakkıdır. Lakin bu ülkeye birçok hizmeti bulunanların sözlerini sarf ederken biraz daha düşünmesi, yerini ve zamanını ayarlaması gerekir. Eski ünvanlarını kullanarak gece yarısı bildiri yayınlayanlar üniformalarını astıklarını unutmamalıdır. Elbette Montrö’yü sizden iyi bilemeyiz. Buyrun gelin kaygılarınızı bizlere bu ülkenin kalbi olan TBMM’de ülkeye izah edin, diyemez miydiniz?

Yani kimsenin kabini kırmadan, incitmeden, üzmeden, gözaltına almadan, hakaret etmeden, nereden geldiğini geçmişte kimlerle işbirliği yaptığını unutmadan.

Yani Asker üniforması ile siyaset yapmak isteyen silah arkadaşlarına ”  Ya askerlik ya siyaset” diyen, oturup köylüsü ile sofrasını paylaşıp halkına üstten bakmayan insan gibi… Mustafa Kemal gibi…

 

Av.Volkan Hüseyin Ertem

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl kadinadestek
twittan