SEÇİM BİTMEZ KAZANMAK İÇİN NE YAPMALI? - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

26 Şubat 2021 - 06:45
Bünyamin KIRAÇ

Siyasi İletişim Uzmanı Çukurova Üniversitesi işletme ( Ekonomi ), Ankara Üniversitesi ( Siyasi iletişim uzmanlığı ) mezunu. Siyasi danışman olarak çalışıyor

Bünyamin KIRAÇ

SEÇİM BİTMEZ KAZANMAK İÇİN NE YAPMALI?

SEÇİM BİTMEZ KAZANMAK İÇİN NE YAPMALI?
Son Güncelleme :

16 Eylül 2018 - 14:48

 sayfadalogoil

CHP Seçimler sonrası danışma kurulları

Yada seçimler öncesi danışma kurulları…

Neden “konuşması gerekenler konuşmuyor” yada “konuşulması gerekenler konuşulmuyor”

Ben konuşsam:

– Partide üyelik sistemi mutlaka ele alınmalı / kayıtlı üye tabii saygındır / lakin üyenin sadece kaydı var kendisi temayül yoklaması  seçimlerde iş başında olur sonra kayıp… peki bu üye ile yapılan seçimler ne kadar demokratik / partiyi bilmez partiliyi tanımaz sadece ağa bilir der oy kullanır. Kulağa hoş geliyor “halk iradesi ile yapılmalı seçimler” … Peki neden ön seçim yaptığınızda  listeler atama yapılmışlarla aynı oyu alıyor… Adana gibi bir yerde 6 milletvekili çıkarmamız gerekirken uzum zamandır 4 yada 3,5 dan 4 ? Neden? Sıkıntı var aslında belli nerede olduğu. BUNU KONUŞMAK LAZIM aynı hataları tekrar edersek bugün neysek yarında  o oluruz.

Bakınız neler yaptınız.

– Mahallelere sandık koyalım dediniz güzel…de ‘delege seçimi yapılıyor…yöneticiler dahi yok mavi liste yok beyaz liste yok kırmızı liste diyerek yapılan seçimlere dalga geçerek gölge düşürdüler /”belki delege seçtiniz ama bir mahalleyi üçe veya dörde böldünüz artık insanlar birbirine güvenmiyor, sözde ekicilik yaptığınızı zannettiniz ama kırıp döktünüz koca partiyi Peki kimin işine yaradı ? düşünün bakim.

– İlçe seçimleri yaptınız siyaset üretecek kadroları dışarıda bıraktınız ne kadar kuru kalabalık varsa yönetimlere getirdiniz / içlerinden

iyi olan var elbet onlarında ne söz hakkı nede yaptırım yetkisi var. Peki bu kimin işine yaradı? düşünün bakim.

– İl seçimi yaptınız çarşaf ve blok liste oylaması oldu ne kadar kadrolu yönetici yada beklentisi bitmeyen varsa hepsi blok listeyi destekledi…

Partiyi ayağa kaldıracak çarşaf liste ile seçim çöpe atıldı… Ya siz demokrasi istiyordunuz ne oldu? Blok listeli seçimleri her zaman kutuplaşmalara neden oldu. Peki kimin işine yaradı ? düşünün bakim.

– Kurultay delegesi seçtiniz Ankara’daki sisteme göre peki onca partili fikir ve düşünce sahibi insanlar varken neden hep kişilerin adamlarını gönderdiniz kurultaya…Peki kimin işine yaradı ? düşünün bakim.

– Seçim çalışması komisyonu kurdunuz o komisyonun A… dan Z… ye kadar seçimi nasıl kazanırım formülleri olmalıydı… Sandık görevlisini bile organize etmek bile güç olmuş insanlar artık para verecekseniz gelelim demeye başlamışlar…. Oysaki baştan her kademe doğru seçilseydi bu işleri yapacak bir dolu gönüllü gelirdi…Peki kimin işine yaradı ? düşünün bakim.

Birde…çok güldüğüm birşey var .

“İnsanları kırıp döküp seçim yaparsınız sonrada olan oldu önümüze bakalım küslüklere son verelim dersiniz.

Siyasette değişimin yolunu açmalısınız kadrolular işe devam ederse bu söz çok söylenir….Peki kimin işine yaradı ? düşünün bakim.

– Danışma kurulları zannedersin iktidar partisi… Hiç bir yanlışa değinmeden bir / birine benzer süslü sözler yada katmerli methiyeler peki bu kadar iyi bu kadar aktif bu kadar çalışkan insansınız neden bizi her daim muhalefet yapıyorsunuz..

Son söz = Önce yönetim kadrolarını gözden geçirip yenilemeli sonrada… Türkiye’de seçim bitmez bence aklınızı başınıza alın mahallelerde başlayarak genel merkeze kadar her yerde her ortamda biz nasıl seçim kazanabiliriz konuşun kendi içinizde seçim değil AKP iktidarına karşı kazanılan seçim beni ve ben gibiler i sevindirecektir.

Saygılarımla

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan