Serik’te 500 bin TL rüşveti kim aldı sorusuna 1 yıldır cevap yok -Tanık Gazetesi

18 Ekim 2021 - 16:21

Serik’te 500 bin TL rüşveti kim aldı sorusuna 1 yıldır cevap yok

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Serik’te yaşanan 500 bin Türk Lirası rüşvet olayı hakkında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cevaplamaları istemiyle verdiği soru önergelerine cevap verilmediğini ifade etti.

Serik’te 500 bin TL rüşveti kim aldı sorusuna 1 yıldır cevap yok
Son Güncelleme :

04 Haziran 2021 - 11:45

CHP Antalya Milletvekili Zeybek, 5 Mayıs 2020 tarihinde Turizm Bakanı Ersoy’un Serik Kadriye ve Belek’teki günübirlik alanlardaki işletmelerden 500 bin Türk Lirası alındığını söylemesi üzerine verdiği soru önergelerinin üzerinden 391 gün geçmesine rağmen bir yanıt verilmemesi üzerine bir açıklama yaptı. CHP’li Zeybek açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Antalya halkının oyları ile TBMM’de görev yapan, vatandaşlara ve kente karşı olan sorumluluğumla 500 Bin Türk Lirası rüşveti kimin aldığına yönelik iddiaları, denetleme görevimin bir parçası olarak soru önergesi ile TBMM’ye taşıdım. Ancak yasal süre olan on beş gün içinde cevap verilmeyen soru önergelerimizin üzerinden 391gün geçti. AKP’li bakanlar rüşvet karşısında sessizliğini koruyorlar, rüşvet suçunu bilen ve söyleyen Turizm Bakanı Ersoy neden sessizliğini koruyor, rüşveti bildiği halde sessiz kalması suçtur, suça ortaklıktır. Aynı şekilde diğer soru önergelerimizin muhatapları İçişleri Bakanı Soylu ve Adalet Bakanı Gül’de sessizliklerini koruyorlar. Kamuoyu cevap bekliyor ama AKP’nin bakanları sessizlik yemini etmiş gibiler. Görevlerinin sorumluluğunu yerine getiremeyeceklerse istifa etmeleri gereklidir.”

500 BİN TL RÜŞVETİ KİM ALDI ARAŞTIRMASI AKP-MHP OYLARI İLE REDDEDİLMİŞTİ

“Serik’te yaşanan rüşvet olayının araştırılması için verdiğimiz meclis araştırma önergemizde 16 Temmuz 2020 tarihinde, TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP oyları ile reddedilmişti. O gün söz alan AKP Antalya Milletvekili “rüşvet alanda, verende melundur.” demişti, peki bir yıldır rüşvet olayına ses çıkartmayanlarda melun mudur? Antalya turizm cenneti olması sebebiyle her zaman cazibe merkezi olmuştur, ancak bu durum cazibe merkezi Antalya’nın sahillerinin, doğasının talan ve yağmaya açık olduğu anlamı taşımaz.

AKP’li eski bir Belediye Başkanı döneminde alındığı söylenen, iki bakanın bildiği rüşvet skandalı rant ve talanın sadece görünen yüzüdür. Buzdağının altında nelerin olduğunu ortaya çıkarmak yargının ve müfettişlerin görevidir. Hukuku susturanlar, ilk seçimde o koltuklarından halkın oylarıyla indirildiğinde, hesap verecekler. Serik’teki 500 bin TL’lik rüşveti kimin aldığı, Merkez Bankasındaki 128 Milyar Dolar’ın nerede olduğu sorularının peşini bırakmayacağız.”

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin twittan  boslukicin facetan  boslukicin  asizeydan  boslukicin
 darulsafakailan  boslukicin  darulsafakailan