SIR İLE BİRLİK - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

10 Mayıs 2021 - 22:24
Şirvan YÜCEL

Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir. Sanat ve sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir ,Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir.

Şirvan YÜCEL

SIR İLE BİRLİK

SIR İLE BİRLİK
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2020 - 13:25

Bu önemli konuyu Dünya Değişim Akademisi’ndeki Değişim Uzmanlarına sorduk.

” Sırrı algılamak için birey kaya gibi sert değil, su gibi yumuşak olmalıdır. Görünürde kaya çok güçlü su ise çok zayıftır. Fakat hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Kaya suyun önünü keser fakat suyu durduramaz.

Su kayanın çevresinden akar ve kayayı yumuşakça okşayarak parçalar ve kum haline getirir. Eninde sonunda sert kaya yumuşar ve suyun karşısında yenilgiye uğrar. Yumuşak su sert kaya engelini aşmakla kalmaz bir de kayayı yok eder.

Tıpkı bunun gibi sert insanlar da sırrı çözmeye çalışır ve yenilgiye uğrar. Oysaki yumuşak insanlar sırrı algılamaya çalışır ve sır kendini onlara açar. O yüzden sırrı algılamak için insan su gibi yumuşak, akıcı yenilenen, daima sırra doğru akan, sevecen, kavrayışlı ve şiddetten özgür olmalıdır.

Kaya eril su ise dişildir. Eril saldırgan dişil savungandır. Sır şu ki, saldırgan değil, savungan kazanır. Çünkü su teslimiyet yoluyla akar ve dişil her zaman teslimiyet yoluyala fetheder. Eril ise saldırarak fethetmeye çalışır ama eninde sonunda yenilir.

Tıpkı bunun gibi kadın daima teslim olur ve sununda fetheden o olur. Erkek ise saldırarak fethetmeye çalışır ama sonunda teslim olur.

Teslimiyet sayesinde birey ebedi güzelliğin içinde bulunan Mutlak Sır’ rı fethedebilir. Sırrı saldırarak değil, yalnızca ona teslim olarak algılayabilirsiniz. Sırra saldıran sır tarafından yenilgiye uğratılır; oysaki sırra teslim olana, sır da kendisini yenmesi için izin verir.”

Değişim Uzmanı 

Şirvan Yücel

 

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl demirzeydan delmirorhan demirsevkin demirburhan  chpemek
twittan facetan